Strona główna / Części / Hydrofobizacja – efekt niewidocznej wycieraczki
Hydrofobizacja – efekt niewidocznej wycieraczki

Hydrofobizacja – efekt niewidocznej wycieraczki

W okresie złych warunków atmosferycznych na szybach samochodowych zbiera się brud i kurz, jednak najbardziej utrudniają jazdę opady deszczu i śniegu, które znacznie obniżają widoczność. Sposobem na ograniczenie wpływu warunków atmosferycznych na komfort jazdy jest zabieg hydrofobizacji, przeprowadzany w serwisach NordGlass

 

Wykorzystywana od lat między innymi na szybach samolotów hydrofobizacja polega na nadawaniu materiałom właściwości utrudniających przyleganie wody. Szyby poddane hydrofobizacji w serwisach NordGlass otrzymują powłokę, dzięki której znacząco zmniejsza się przyczepność cząstek brudu i wody. Przy odpowiedniej prędkości samochodu deszcz i śnieg nie osiadają na szybach, lecz niemal samoczynnie spływają z ich powierzchni. Dzięki temu znacząco zmniejsza się potrzeba używania wycieraczek samochodowych i płynu do szyb, a przy bardziej intensywnych opadach – znacząco poprawia się także widoczność.

 

Lepsza widoczność, czystsze szyby

Po nałożeniu powłoki hydrofobowej przez specjalistów NordGlass uzyskujemy lepszą widoczność podczas prowadzenia samochodu, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych lub w nocy. Woda samoczynnie spływa z powierzchni szyby, nie pozostawiając smug i zanieczyszczeń.  – Powłoka hydrofobowa zmniejsza aż o 70 proc. podatność na zabrudzenia i poprawia ostrość widzenia, wygładzając powierzchnię szyby czołowej. Dzięki temu o 60 proc. zmniejsza się konieczność używania płynu do spryskiwaczy. Efekt „niewidocznej wycieraczki” jest widoczny już przy prędkości 60-70 km/h i charakteryzuje się swobodnym spływaniem wody, co ma zbawienny wpływ na widoczność. W okresie przymrozków zabieg przeprowadzany w serwisach NordGlass ułatwia również oczyszczanie zaszronionych szyb – mówi Jarosław Kuciński, ekspert z firmy NordGlass.

 

Hydrofobizacja – profesjonalnie

Każdy zabieg wykonywany na powłoce lakierniczej czy szybach należy wykonywać w zakładach posiadających doświadczenie i zaplecze techniczne w danym zakresie, aby wyeliminować ryzyko uszkodzenia tych elementów.

W przypadku szyb najwyższym profesjonalizmem w Polsce wyróżniają się specjaliści z serwisów NordGlass, dysponujący ogromnym doświadczeniem i najlepszymi materiałami i oprzyrządowaniem. Dowodem na to jest m.in. to, że montażyści NordGlass regularnie zdobywają laury w międzynarodowych zawodach International Master Fitter, zorganizowanych przez International Automotive Glass Federation. Jakość ich wyszkolenia jest tu potwierdzona na arenie międzynarodowej.

Pokrycie powierzchni szyb nanopowłoką hydrofobową jest przeprowadzane w serwisach NordGlass w odpowiednich warunkach i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Nałożona powłoka hydrofobowa jest odporna na ścieranie i gwarantuje odpowiednie własności przez okres roku, bądź do 10 tys. przejechanych kilometrów w przypadku szyby przedniej i do 60 tys. km na szybach bocznych. Po tym okresie konieczna jest ponowna wizyta w serwisie NordGlass celem regeneracji powłoki.

– Pamiętajmy, że tylko profesjonalne przygotowanie szyby przełoży się na korzyści dla użytkownika samochodu. Zabieg hydrofobizacji wykonuje się po zewnętrznej stronie szyby, można go stosować zarówno w przypadku szyb czołowych, jak i bocznych. Należy jedynie pamiętać, że po hydrofobizacji korzystanie z myjni automatycznej powinno odbywać się bez woskowania. W serwisach NordGlass proces nakładania powłoki hydrofobowej na szybę kosztuje 50 zł i trwa około pół godziny – mówi Jarosław Kuciński, ekspert z firmy NordGlass.

Nie szukajmy pretekstu, by zadbać o bezpieczeństwo podczas jazdy. Trudne warunki pogodowe, opady i zanieczyszczenia zakłócają dobrą widoczność. Warto zatem skorzystać z rozwiązań, które ułatwią nam prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Jednym z takich rozwiązań jest wykonywany w serwisach NordGlass zabieg hydrofobizacji, który poprawia do 70% odporność na zabrudzenia, a tym samym widoczność podczas prowadzenia pojazdu.

 

Wyimek:

Szyby poddane hydrofobizacji otrzymują powłokę, dzięki której znacząco zmniejsza się przyczepność cząstek brudu i wody.

Komentarz

  1. Mam taką powłokę, zakładaną właśnie w serwisie NordGlass. Polecam i serwis i samą powłokę, bo jest niezastąpiona. Lepsza widoczność, mniejsze zużycie wycieraczek, mniejsza przyczepność zanieczyszczeń i opadów podczas jazdy – rewelka! Serwis przy Błękitnej w Wawie!

Napisz komentarz

Twój adres e-mailowy będzie niewidoczny Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do góry