Strona główna / Nowości produktowe / Inteligentne reflektory LED
Inteligentne reflektory LED

Inteligentne reflektory LED

Firma Osram wprowadziła nową wersję reflektorów głównych Ostar Headlamp Pro, która umożliwia masowe zastosowanie zaawansowanych systemów oświetlenia przedniego.

Teraz we wszystkich pojazdach producenci samochodów mogą łatwiej instalować zaawansowane systemy oświetlenia przedniego, tzw. AFS (Advanced Forward Lighting Systems), które podczas pokonywania zakrętów przystosowują kierunek oświetlenia drogi do kierunku jazdy. Jest to możliwe dzięki specjalnie opracowanym komponentom LED, użytym w reflektorach Osram Ostar Headlamp Pro.

Niezależne sterowanie każdym z pięciu chipów umieszczonych w nowej diodzie oznacza, że źródła światła mogą być indywidualnie włączane lub wyłączane w zależności od danej sytuacji na drodze. Dzięki technologii LED wdrażanie systemów AFS może być o wiele prostsze niż dotychczas, ponieważ nie trzeba stosować żadnych mechanicznych zespołów, które zazwyczaj są niezbędne podczas obracania reflektora lub jego części. Dzięki LED pojedyncze chipy są włączane i wyłączane za pomocą inteligentnego systemu sterowania. System ten wykorzystuje czujniki i elektroniczne komponenty do świateł drogowych (długich), które elastycznie doświetlają obszary w zakresie wiązki światła reflektora głównego w taki sposób, aby nie oślepiać nadjeżdżających z naprzeciwka.

www.osram.pl

 

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mailowy będzie niewidoczny Required fields are marked *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Do góry