Strona główna / Części / Sogefi: lekkie sprężyny zawieszenia w nowym Audi A6 Avant ultra
Sogefi: lekkie sprężyny zawieszenia w nowym Audi A6 Avant ultra

Sogefi: lekkie sprężyny zawieszenia w nowym Audi A6 Avant ultra

Pierwsze na rynku sprężyny zwojowe z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym (GRPF), opatentowane przez Sogefi i opracowane we współpracy z Audi, pozwalają zmniejszyć wagę samochodu o 4,4 kg.
Guyancourt, 15 września 2014 – Sogefi, producent części dla przemysłu motoryzacyjnego należący do grupy CIR, dostarczy innowacyjne sprężyny zawieszenia z tworzyw sztucznych do nowego Audi A6 Avant 2.0 TDI ultra (140kW). Audi jest pierwszym na świecie producentem samochodów, który zdecydował się na zastosowanie innowacyjnej technologii, opracowanej we współpracy z Sogefi, w produkcji seryjnej. Sprężyny zawieszenia pozwolą na zredukowanie wagi modelu A6 Avant 2.0 o 4,4 kg w porównaniu do tradycyjnej technologii, co przekłada się również na mniejsze zużycie paliwa, większą precyzję jazdy i komfort.
Firma Sogefi, światowy lider w dziedzinie układów silnikowych i elementów elastycznych do układów zawieszenia, opatentowała sprężyny zwojowe wykonane z tworzywa sztucznego, które ważą od 40% do 70% mniej niż sprężyny wykonane ze stali. Nowe sprężyny mogą być montowane w samochodach osobowych i dostawczych bez żadnego wpływu na układ zawieszenia, zapewniając jednocześnie zmniejszenie masy pojazdu o 4-6 kilogramów (w zależności od rodzaju pojazdu i sprężyn) oraz znaczne ograniczenie masy nieresorowanej i w rezultacie bardziej precyzyjne prowadzenie. Zamiana stali na tworzywo sztuczne, które jest odporne na korozję pozwala również na obniżenie poziomu hałasu oraz znacznie mniejszą emisję CO2 (do 0,5 g na km).
Dzięki nowej technologii proces produkcji sprężyn zwojowych jest bardziej przyjazny dla środowiska niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych technologii. Jest to możliwe, ponieważ wyprodukowanie sprężyn z tworzywa sztucznego wymaga mniej energii, a więc wiąże się z redukcją emisji CO2.
„Wprowadzenie opatentowanych sprężyn z tworzywa GFRP jest pionierskim przedsięwzięciem, które umacnia pozycję Grupy Sogefi jako innowacyjnego partnera producentów OEM,” powiedział Andrea Taschini, Dyrektor Sogefi Aftermarket Business Unit. „W perspektywie średnio- i długoterminowej także rynek części zamiennych odniesie korzyści z ciągłego napływu innowacyjnych produktów będącego wynikiem skoncentrowania działalności na badaniach i rozwoju.” – dodał.
Współpraca z firmą Audi w zakresie najnowszego rozwiązania podkreśla znaczenie firmy Sogefi dla sektora motoryzacyjnego, a w szczególności niemieckich producentów samochodów. Osiem na dziesięć najpopularniejszych w Europie samochodów zeszłego roku było wyposażonych w produkowane przez Sogefi części na pierwszy montaż. Samochody takie jak BMW serii 1 i 3, VW Polo, VW Tiguan czy Opel Corsa i Astra są wyposażone w wiele części pochodzących z Sogefi. Firma ma ugruntowaną pozycję nie tylko wśród producentów OEM, ale również na niemieckim rynku części zamiennych.

O Grupie Sogefi
Założona we Włoszech w 1980 r. Sogefi Group jest światowym liderem przemysłu motoryzacyjnego w branży wyposażenia fabrycznego i części zamiennych. Firma współpracuje z największymi na świecie producentami samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Jest także wiodącą firmą na rynkach Europy i Ameryki Południowej.
Należąca do Sogefi Group spółka Sogefi Suspension Components Business Unit jest trzecim największym dostawcą elementów zawieszenia na świecie, a Sogefi Engine Systems Business Unit jest jednym z największych światowych producentów modułów filtracyjnych, systemów dolotowych powietrza i chłodzenia silnika.
Sogefi Aftermarket Business Unit jest wiodącym europejskim dostawcą filtrów samochodowych do Autoryzowanych Serwisów Motoryzacyjnych oraz na rynek części zamiennych. Pod markami Purflux, Fram®, CoopersFiaam i Tecnocar (na rynku włoskim), Sogefi oferuje pełen zakres produktów o jakości wyposażenia fabrycznego, takich jak filtry oleju, powietrza, paliwa i filtry kabinowe do samochodów wszystkich największych producentów amerykańskich, europejskich i azjatyckich, natomiast Sogefi Pro jest marką przeznaczoną dla pojazdów użytkowych.
Spółki Sogefi Group są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2013 r. obroty Grupy wyniosły 1,335 mln Euro. Sogefi zatrudnia około 6800 pracowników na całym świecie, a swoją obecność na światowych rynkach realizuje poprzez 43 zakłady produkcyjne i 17 przedstawicielstw firmy w 21 krajach.
Dodatkowe informacje na temat Sogefi Group znajdują się na stronie: www.sogefigroup.com. Informacje na temat części zamiennych: www.purflux.com, www.coopersfiaam.com, www.fram-europe.com, www.filtri-tecnocar.com i www.sogefipro.com.

Dodatkowe informacje:
Sogefi Aftermarket Media Relations
Dagmar Klein / Regine Klepzig
Tel. + 49 89 89 50 159-0
E-Mail: d.klein@bmb-consult.com / r.klepzig@bmb-consult.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mailowy będzie niewidoczny Required fields are marked *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Do góry