Home / Części / Moto-Profil: bezpłatny dobór części w katalogu ProfiAuto poprzez numer VIN teraz możliwy dla warsztatów

Moto-Profil: bezpłatny dobór części w katalogu ProfiAuto poprzez numer VIN teraz możliwy dla warsztatów

Moto-Profil udostępnił bezpłatnie możliwość doboru podzespołów poprzez numer VIN wszystkim warsztatom, które współpracują z partnerami firmy i posiadają katalog dedykowany. Wyszukiwanie podzespołów przy użyciu numeru VIN samochodu to obecnie jedna z najpewniejszych metod doboru części zamiennych.

Korzystanie z katalogu jest proste i intuicyjne. Po wpisaniu numeru VIN system odnajduje w bazie konkretny pojazd o danym numerze, co sprawia, że użytkownik otrzymuje jednostkowy wynik, a nie tylko listę pojazdów z pewnego zakresu numerów. Dzięki wykorzystaniu aktywnej grafiki, klient wybiera interesującą go część, uzyskując jednocześnie informację o numerze OE. Ostatnim krokiem jest dobór podzespołu, dokonany za pomocą bazy numerów OE.

Wyszukiwanie podzespołów przy użyciu numeru VIN samochodu jest obecnie jedną z najpewniejszych metod doboru części zamiennych. Charakteryzuje je duża dokładność, pozwalająca na zamówienie jednego, konkretnego elementu zamiast kilku „na próbę”. Wśród zalet takiego rozwiązania wymienia się także ograniczenie ilości zwrotów oraz reklamacji, będących efektem zamówienia niewłaściwych części.

Dzięki licencji wykupionej przez Moto-Profil, wszystkie sklepy i hurtownie oraz warsztaty posiadające katalog dedykowany ProfiAuto będą miały możliwość korzystania z bezpłatnego doboru części poprzez numer VIN do 31.12.2016 r.

Zapraszamy na strony: www.profiauto.pl, www.profiauto.pl/blog oraz www.facebook.com/profiauto

Dodaj komentarz