Home / Części / Nowa linia termostatów DENSO
Termostaty DENSO

Nowa linia termostatów DENSO

Termostaty odgrywają kluczową rolę w utrzymywaniu właściwej temperatury w różnych elementach silnika, co przekłada się na jego optymalne osiągi, oszczędność paliwa i niskie emisje spalin. Dlatego wymieniając termostaty, warto sięgnąć po części najwyższej jakości.

Termostaty kontrolują temperaturę pracy silnika, a w niektórych przypadkach również skrzyni biegów, regulując przepływ płynu chłodzącego do chłodnicy, a także innych określonych obszarów układu chłodzenia. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby utrzymywać temperaturę silnika w określonym przedziale wartości, niezależnie od temperatury zewnętrznej – zarówno podczas mrozów, jak i upałów.

Istnieją cztery rodzaje termostatów, które są obecnie w powszechnym użyciu. Standardowy termostat z flanszą może być dostarczany z zaworem obejściowym lub bez. Wkład termostatu nie posiada flanszy w miejscu, gdzie obudowa podtrzymuje trzpień. Termostaty z obudową to rozwiązanie, w ramach którego termostat i jego obudowa zostały połączone w jeden zintegrowany element. Termostaty sterowane elektronicznie (MAP) wykorzystują granulat wosku reagujący na temperaturę. Ekspansja wosku jest wywoływana za pomocą sterowanego elektrycznie, zintegrowanego elementu grzejnego, który można aktywować na żądanie.

Oczywiście wymienione rodzaje termostatów nie są zamienne i nawet te o tej samej konstrukcji mogą różnić się zarówno wymiarami, jak i zakresem temperatur pracy, dlatego chcąc utrzymać prawidłową temperaturę pracy silnika i zapewnić jego optymalną wydajność, minimalizując wewnętrzne zużycie, konieczne jest wyposażenie pojazdu w odpowiedni termostat.

Linia termostatów DENSO, produkowanych zgodnie ze ścisłymi specyfikacjami OE, obejmuje wszystkie powyższe rodzaje i składa się z 302 numerów części, które zostaną wprowadzone na rynek w dwóch krótkich etapach. Termostaty DENSO pokrywają 80% europejskiego parku pojazdów, zapewniając niezależnym warsztatom niezawodne rozwiązanie w zakresie części zamiennych.

Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych produktów oferowanych przez DENSO w ramach kompleksowego programu części zamiennych dla rynku wtórnego, informacje o termostatach DENSO są dostępne w katalogu online, który pozwala szybko i łatwo znaleźć odpowiedni zamiennik.

Termostaty DENSO są również pierwszymi produktami termicznymi w portfolio firmy, które są dostarczane w opakowaniach przyjaznych dla środowiska. To rozwiązanie odzwierciedla zaangażowanie DENSO w osiągnięcie zrównoważonego rozwoju i neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i jest spójne z hasłem polityki środowiskowej DENSO: „Nieść nadzieję na przyszłość dla naszej planety, społeczeństwa i wszystkich ludzi”. Dostarczając termostaty w biodegradowalnych, kartonowych opakowaniach, DENSO zmniejsza swój wpływ na środowisko. Podczas gdy tradycyjne materiały opakowaniowe – takie jak plastik – mogą rozkładać się setki, a nawet tysiące lat, biodegradowalny materiał stosowany przez DENSO szybciej rozkłada się na substancje naturalne.

Więcej informacji o termostatach DENSO można znaleźć na stronie produktu, w e-katalogu firmy, w katalogu TecDoc oraz u przedstawicieli DENSO.


Możliwość komentowania została wyłączona.