Home / Narzędzia / Würth finalistą konkursu „Dobry Wzór 2016”

Würth finalistą konkursu „Dobry Wzór 2016”

Zestaw kluczy nasadowych ZEBRA został doceniony w konkursie organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Dzięki temu wyróżnieniu, znalazł się w gronie najlepiej zaprojektowanych produktów i usług, które trafiły do użytku polskich konsumentów.

Konkurs „Dobry Wzór” organizowany jest od 1993 roku, a jego celem jest nagrodzenie produktów charakteryzujących się wysoką jakością wykonania i designu. Jego wiarygodność potwierdza honorowy patronat Ministra Rozwoju. Konkurs organizowany jest w dziewięciu kategoriach, takich jak: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały produkcyjne, transport i komunikacja oraz moda i akcesoria. Produkty, który spełnią najwyższe standardy wzornicze dodatkowo mogą zostać wyróżnione nagrodami specjalnymi, a jedną z nich jest tytuł przyznawany przez Ministra Rozwoju „Wzór Roku 2016”.

W tegorocznej edycji eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego docenili zestaw kluczy nasadowych z linii ZEBRA, produkowanych przez firmę Würth. Tym samym komplet pyłoszczelnych pokręteł z grzechotką z klasą szczelności IP 5X, został finalistą konkursu oraz otrzymał rekomendację do otrzymania nagrody „Dobry Wzór 2016”. – Jesteśmy dumni, że Würth został finalistą tak prestiżowego konkursu organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. To dla nas duży zaszczyt oraz potwierdzenie faktu, że tworzone przez nas produkty charakteryzują się wysoką jakością, która jest doceniana nie tylko przez klientów, ale także rekomendowana przez ekspertów z branży – komentuje Artur Kordowski, Produkt Manager Würth Polska, odpowiedzialny za produkt.

W konkursie doceniono projekt zestawu kluczy nasadowych ZEBRA, a jedną z jego największych zalet jest stalowa obudowa oraz opływowy kształt pokręteł. Wnętrze narzędzi jest dodatkowo chronione przez zastosowanie podwójnych uszczelnień założonych na oś czworokąta napędowego. Dzięki tym elementom, klucze zasadowe z zestawu Würth nie wymagają konserwacji przez cały okres ich eksploatacji, a ich trwałość jest znacznie większa. Zestaw ten został w ubiegłym roku laureatem konkursu Red Dot Award, który jest najpopularniejszym globalnym rankingiem wzornictwa przemysłowego.

Gala finałowa konkursu „Dobry Wzór 2016” odbędzie się 20 października 2016 roku. Podczas wydarzenia zostaną wyłonieni laureaci tegorocznej edycji.

Dodaj komentarz