Home / Narzędzia / ARTYKUŁY UDAROWE I PODNOŚNIKI PROLINE

ARTYKUŁY UDAROWE I PODNOŚNIKI PROLINE

Wymiana opon z letnich na zimowe już za chwilę. Kolejki klientów, napięty grafik i praca od świtu do zmierzchu. Okres ciężki i bardzo dynamiczny dla warsztatów mechanicznych i wulkanizacyjnych.

Firma PROLINE w swojej ofercie posiada wszelkie niezbędne narzędzia do serwisu i wymiany opon. Przygotowując się do sezonu przekładkowego, warto przejrzeć ofertę marki.

Klucze PROLINE udarowe pneumatyczne

Prezentujemy gamę kluczy pneumatycznych udarowych marki Proline. W zależności od potrzeb, każdy znajdzie dla siebie odpowiednie narzędzie.

Klucz udarowy pneumatyczny 66371
Klucz udarowy pneumatyczny 66371
Klucz udarowy pneumatyczny 66472
Klucz udarowy pneumatyczny 66472

W ofercie posiadamy klucze o maksymalnym momencie obrotowym od 678 do 1356 Nm. Każdy z nich posiada mechanizm udarowy z podwójnym sprzęgłem młotkowym, przełącznik kierunku obrotów oraz 3 pozycje momentu dokręcania. Korpus narzędzia wykonany z aluminium lub kompozytu (w zależności od modelu) oraz gumowana rękojeść, dają wysoką trwałość narzędzie oraz ergonomię i wygodę pracy. Budowa kluczy zaprojektowana jest w sposób kompaktowy, tak aby praca z nimi była poręczna i łatwa, a zastosowane materiały i mechanizmy pozwalały na długotrwałą użyteczność i bezawaryjność narzędzia.

Klucze PROLINE płasko-nasadowe z przegubem

Dla osób lubiących samodzielne majsterkowanie przy autach w zaciszu własnego warsztatu, polecamy tradycyjne rozwiązanie przy wymianie kół z oponami letnimi na zimowe… klucze Proline do kół typu X, typu L oraz typu T.

Wszystkie typy kluczy wykonane są z wysokiej jakości stali CrV. Przedstawiane narzędzia cechują się szerokim zakresem roboczym. Do narzędzi w komplecie dodawane są wymienne nasadki o najpopularniejszych wymiarach.

Szeroka oferta podnośników hydraulicznych Proline

Oferta Proline zawiera szeroką gamę podnośników, które są nieodzownym wyposażeniem warsztatów samochodowych. Często używane są również w warunkach domowo-garażowych. Chcąc dokonać wyboru, klient ma do dyspozycji pełną ofertę podnośników hydraulicznych, a w tym słupkowych oraz niskoprofilowych. Dla fanów jazdy na dwóch kołach przewidziany jest również podnośnik typowo motocyklowy. Kompleksowość oferty zamyka tradycyjny podnośnik trapezowy, niezbędny w przypadku awarii koła w trasie.

Największym zainteresowaniem pracowników serwisów samochodowych cieszą się podnośniki hydrauliczne Proline o niskim profilu – modele 46921 i 46926. Znajdują one zastosowanie podczas konserwacji i napraw samochodów sportowych oraz poddanych tuningowi. Idealnie nadają się do podnoszenia m.in. aut o obniżonym zawieszeniu – a tych z roku na rok przybywa na polskich drogach.
Podnośnik niskoprofilowy Proline 46921 ma udźwig 2 tony a jego zakres podnoszenia to 89-359 mm. Natomiast warsztaty w których serwisowane są samochody o wadze przekraczającej 2 ton mogą skorzystać z podnośnika 46926. Jego udźwig to 2,5 t a zakres podnoszenia 89-457 mm.

Podnośnik hydrauliczny Proline 46921 o niskim profilu
Podnośnik hydrauliczny Proline 46921 o niskim profilu
Podnośnik hydrauliczny Proline 46926 o niskim profilu

Obydwa podnośniki posiadają pełną certyfikację CE i GS. Do ich wykonania wykorzystano blachę walcowaną stalową o grubości odpowiednio 4,5 i 6 mm. Konstruktor podnośników zadbał o zwiększenie komfortu pracy i zdecydował zastosować w pełni obrotowe koła tylne. Dzięki temu znacznie ułatwione jest precyzyjne manewrowanie podnośnikiem w miejscu pracy. Dla jeszcze większej wygody użytkownika dodatkowo podnośnik 46921 wyposażono w rękojeść obrotową (360°). Urządzenie może być zatem z powodzeniem wykorzystane tam gdzie użytkownik dysponuje małą powierzchnią – np. w małych warsztatach samochodowych i w garażach.

Dodaj komentarz