Home / Części / Jaśniej znaczy bezpieczniej

Jaśniej znaczy bezpieczniej

Nocą czas reakcji kierowcy o wysokiej sprawności psychomotorycznej jest trzykrotnie dłuższy niż w dzień, a po dwóch godzinach jazdy bez przerwy reaguje tak, jakby miał 0,5 promila alkoholu we krwi. Dlatego tak ważne jest jak najlepsze oświetlenie drogi podczas jazdy po zmierzchu. Firma OSRAM wciąż ulepsza swoje produkty, a efektem jej najnowszych prac jest zupełnie nowa linia produktów Night Breaker o jeszcze lepszych parametrach.

 

Dostępna od jesieni nowa generacja żarówek OSRAM Night Breaker Laser to najbardziej innowacyjna linia w portfolio producenta, przeznaczona dla kierowców poszukujących maksymalnej ilości światła na drodze. Firma OSRAM wprowadziła szereg ulepszeń i zmian technicznych w konstrukcji żarówek. Zmianie uległ między innymi kształt okienka laserowo wypalanego w filtrze na bańce. Poprawiono także precyzję mocowania żarnika i zmieniono skład gazu szlachetnego, którym są wypełnione żarówki.

Night Breaker Laser nowej generacji będzie wytwarzać nawet do 150% jaśniejsze światło w porównaniu z wymogami normy, a wiązka światła sięgnie nawet 150 m przed samochodem. Żarówki będą lepiej oświetlać drogę w konkretnych punktach, oznaczanych kodami 50R, 75R i 50V (czyli 50 m i 75 m z prawej strony na poboczu oraz 50 m przed samochodem). Właśnie one wyznaczają obszar przed samochodem, który jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa. Takie parametry w parze z bielszą barwą światła (do 20%) umożliwią kierowcom szybszą reakcję na niebezpieczeństwo podczas jazdy. Night Breaker Laser są zgodne z przepisami, które ściśle określają m.in. dopuszczalną temperaturę barwową. Będzie można je kupić w typach H1, H3, H4, H7, H8, H11, HB3 i HB4.

Należy pamiętać, że żarówki halogenowe 12 V wytwarzające jaśniejsze światło są zdecydowanie bardziej wrażliwe, a ich trwałość jest krótsza niż ich odpowiedników np.: w wersji ORIGINAL. Dlatego do portfolio Night Breaker dołączą także ulepszone żarówki, występujące wcześniej pod nazwą Silverstar. Nowe żarówki Night Breaker Silver zapewnią do 100% jaśniejsze światło i oświetlą drogę nawet do 130 m. Dostępne w odmianach H1, H4, H7 i H11 będą doskonałym rozwiązaniem dla kierowców poszukujących rozwiązań kompromisowych – czyli żarówek wytwarzających więcej światła, ale nie aż tak wrażliwych na warunki pracy.

Dla posiadaczy reflektorów ksenonowych firma OSRAM także przygotowała nowości. W ofercie pojawią się lampy Xenarc Night Breaker Laser. W nowych produktach zostało dopasowane umiejscowienie elektrod, tak aby zapewnić optymalną pozycję łuku w trakcie wyładowania. Zmieniono także skład gazu, którym wypełniona jest bańka lampy, aby uzyskać lepszy kontrast i jasność światła. Xenarc Night Breaker Laser mogą generować do 200% jaśniejsze światło o zasięgu nawet do 250 m. Dzięki temu kierowca szybciej zauważy przeszkodę na drodze czy idącego poboczem pieszego, co da mu więcej czasu na reakcję. Dodatkową zaletą nowych lamp będzie barwa światła, do 20% bielsza, dzięki której światło będzie mniej męczące dla oczu, a pasy na jezdni, ludzie idący poboczem, znaki i inne przedmioty lepiej widoczne. Nowa odmiana palników ksenonowych Xenarc Night Breaker Laser będzie dostępna w czterech typach – D1S, D2S, D3S i D4S.

 

Produkty linii Night Breaker produkowane są w Niemczech i Stanach Zjednoczonych z najwyższą dbałością o jakość i parametry.

Dodaj komentarz