Home / Zarządzanie / MISTRZOSTWA MECHANIKÓW 2023

MISTRZOSTWA MECHANIKÓW 2023

SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ – ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH IM. ŚW. JÓZEFA W BIAŁYMSTOKU

17 października w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku przy ul. Broniewskiego 14, o godz. 9.00 rozpocznie się spotkanie w ramach Akademii Młodego Mechanika.

Akademia Młodego Mechanika to część Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych kształcących w kierunkach technicznych związanych z motoryzacją. Jego celem jest rozwój talentów, pasji i umiejętności młodych ludzi, zgodnie z realiami, aktualnymi trendami i potrzebami rynku motoryzacyjnego. Od tego roku Strategicznym Partnerem Mistrzostw jest białostocka firma AC SA, producent samochodowych instalacji gazowych marki STAG.

Jutrzejsze spotkanie ma charakter szkoleniowo – integracyjny. Uczniowie będą mieli możliwość nie tylko zmierzyć się z praktycznymi zadaniami związanymi z montażem instalacji LPG w samochodzie, ale także spotkać się z nietuzinkowymi osobistościami ze świata motoryzacji. Wśród gości znajdzie się Kuba Przygoński, kierowca rajdowy, członek zespołu Orlen Team, który w 2019 roku zajął 4. miejsce w prestiżowym Rajdzie Dakar. Z młodymi adeptami motoryzacji spotka się także Grzegorz Duda, mechanik z powołania i wykształcenia, czternastokrotny mistrz Polski w wyścigach i rajdach samochodowych. Promotor zawodu mechanika oraz ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, znany m.in. z anteny TVN Turbo i YouTube.

Szczegółowy przebieg spotkania.

Dotychczas odbyło się trzynaście edycji Mistrzostw, których finał jest częścią największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show. Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Co ciekawe, sukcesy w Mistrzostwach odnosili także uczniowie białostockiego Zespołu Szkół Mechanicznych. Uczniowie Mechaniaka stawali na podium m.in. podczas 11 edycji Mistrzostw. Młodzi białostoczanie zdobyli wtedy pierwsze miejsce w kategorii Elektromobilni i drugie w kategorii Młody Mechanik Motocyklowy.

W przyszłorocznych finałach uczniowie będą mogli zmierzyć się w nowej konkurencji Młody
Instalator LPG, której partnerem jest spółka AC SA.

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

W imieniu organizatorów zapraszam do relacjonowania tego spotkania, które jest ciekawym wydarzeniem w kalendarzu białostockiej edukacji.

Możliwość komentowania została wyłączona.