Home / News / Pomagam.pl ponownie wspiera Finał WOŚP! Trwa oficjalna zbiórka na 32. Finał
Pomagam.pl gra z WOŚP (002)

Pomagam.pl ponownie wspiera Finał WOŚP! Trwa oficjalna zbiórka na 32. Finał

Kolejny rok Pomagam.pl wspiera finałową zbiórkę, by wspólnie z Orkiestrą walczyć o zdrowie dzieci i dorosłych! Trwa zbiórka na 32. Finał – tym razem na płuca po pandemii. Gramy dla małych i dużych. Pomagam.pl daje możliwość wsparcia zbiórki oraz wprowadza nową funkcję – założenia własnej skarbonki.

Cel akcji powstał po konsultacjach z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii – bardzo poważne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Sytuację pogarsza, a tym samym zwiększa liczbę osób z chorobami układu oddechowego, zła jakość powietrza w Polsce.

  Jako reprezentantka środowiska pulmonologów pracujących w naszym kraju mogę powiedzieć, że jesteśmy niezwykle wdzięczni Fundacji, że podjęła się tego tematu. Myślę, że problem chorób płuc jest nieco niedoceniany w Polsce. Współczesna medycyna nie może działać bez nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, do monitorowania chorób, ale także do wykonywania pewnych zabiegów wewnątrzoskrzelowych chociażby.

  mówi prof. dr hab. n. med. Katarzyna Krenke, Prezes Polskiego Towarzystwa Pneumologii Dziecięcej.

  Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą. W Polsce żyje z tą chorobą około 1 800 osób a odsetek dorosłych pacjentów chorych na mukowiscydozę nie przekracza 40%. W tym roku Pomagam.pl dołącza po raz kolejny do Wielkiej Orkiestry, by jak najprężniej wspierać polskie szpitale.

   28 stycznia 2024 roku po raz 32. zmierzymy się z problemem, zapraszając wszystkich rodaków, Polaków, na całym świecie, by grali razem z nami. Temat zbliżającego się Finału to: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych. Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych.

   – tak o tegorocznym Finale mówi Jerzy Owsiak.

   Na Pomagam.pl ruszyła już oficjalna zbiórka 32. Finału WOŚP.

   Wspólnie możemy wspierać polskie szpitale i ratować życie! Jak wesprzeć 32. Finał WOŚP?Wejdź na stronę zbiórki https://pomagam.pl/wosp. Wystarczy kliknąć przycisk “Wpłać teraz”, wybrać dowolną kwotę, jaką chcesz przeznaczyć oraz metodę płatności i gotowe. Szybko i bezpiecznie. 100% przekazanej kwoty trafia na konto 32. Finału WOŚP.

   Serwis Pomagam.pl uruchomił również nową opcję. W tegorocznym Finale każdy może prowadzić swoją zbiórkę i zostań wolontariuszem bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz założyć własną skarbonkę, wejdź na https://pomagam.pl/ts/wosp, a następnie:

   1. Kliknij w przycisk “Stwórz zbiórkę – za darmo”.
   2. Wskaż kwotę, jaką chcesz zebrać.
   3. Wpisz tytuł swojej zbiórki.
   4. Dodaj zdjęcie oraz wklej opis zbiórki.
   5. Opublikuj zbiórkę!

   Po opublikowaniu zbiórki na rzecz 32. Finału WOŚP na Pomagam.pl koniecznie poinformuj o tym swoich znajomych, udostępnij ją w mediach społecznościowych i zachęć swoich znajomych, by dołączyli do akcji – wspierając Twoją zbiórkę lub zakładając swoją. 100% zebranych przez Ciebie środków przekażemy na cel 32. Finału WOŚP. Grajmy razem z nami zgodnie z mottem

   W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę – w styczniu 2023 roku – dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 PLN. W tym roku WOŚP gra na rzecz wsparcia polskiej pulmonologii, która po pandemii potrzebuje szczególnego wsparcia.


   Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl. 

   Możliwość komentowania została wyłączona.