Home / Narzędzia / POPULARNY ZESTAW NARZĘDZI WARSZTATOWYCH W NOWEJ SZACIE
ZESTAW NARZĘDZI PROLINE HD 58217

POPULARNY ZESTAW NARZĘDZI WARSZTATOWYCH W NOWEJ SZACIE

MECHANIK PRZEZ DUŻE „M”

Trudno sobie chyba wyobrazić autoserwis bez takiego zestawu jak PROLINE HD 58217. Kompaktowy, trwały, rozbudowany – idealny do wszelkich prac warsztatowych. Teraz można go dostać w nowej szacie, informującej o współpracy z prawdziwą gwiazdą motosportu. Sprawdzi się zarówno na miejscu jak i – na wynos!

Gdy praca to pasja a, pasja to praca

Codzienność przenośnego zestawu narzędzi to często krążenie między samochodami i warsztatami. Kompaktowość i waga takiego kompletu ma więc zasadnicze znaczenie. Dlatego dobry zestaw jest poręczny, lekki i możliwie płaski – tak by zajmował jak najmniej miejsca w bagażniku czy na półce. Dodatkowo jego trwała i solidna obudowa jest odporna na wstrząsy i uderzenia. Zamkniecie kufra na metalowe zatrzaski daje pewność mocnego domknięcia całości, zapewniając porządek wewnątrz kufra zarówno w czasie transportu jak i po jego otwarciu. To ważna zaleta w sytuacji gdy nasz zestaw jest potrzebny zarówno w warsztacie jak i „po godzinach” – gdy realizujemy swoje marzenia np. o przywracaniu do sprawności kultowych Youngtimerów.

ZESTAW NARZĘDZI PROLINE HD 58217 METALOWE ZAPIĘCIE KUFRA

Mistrz wagi lekkiej

Dobry zestaw przenośny – taki jak PROLINE HD 58217 to zwykle doinwestowany zawodnik i gotowa odpowiedź na konkretną warsztatową potrzebę. Znajdziemy tu zwykle 3 rękojeści z grzechotką: ¼, 3/8 i ½ cala. Pozwala to pracować z bardzo małym skokiem w samochodowych zakamarkach i z łatwością odkręcać, czy przykręcać śruby i nakrętki. Możliwości idealnego zestawu zwiększają liczne przedłużki, różne rodzaje nasadek i bitów. Wśród tych ostatnich możemy korzystać też z dość nietypowych wzorów takich jak groty specjalne do wkrętów typu TRI-WING, TORQSET, czy SPANNER. W wielu sytuacjach pozwalają one szybko zluzować lub dokręcić oporne połączenie bez uszkodzeń i niepotrzebnych nerwów. Nie musimy zastanawiać się i szukać zastępczych rozwiązań – mamy to w pakiecie. Praktycznym uzupełnieniem zestawu jest komplet dwunastu kluczy oczkowo-płaskich w najczęściej stosowanych rozmiarach. Są dokładnie zwymiarowane i wykonane z materiału odpornego na zginanie.

ZESTAW NARZĘDZI PROLINE HD 58217 KLUCZE NASADOWE

„M” jak moc

Dobry komplet mechaniczny mocnych kluczy i nasadek – taki jak PROLINE HD 58217, wykonany z trwałego stopu stali CrV stanowi optymalną propozycję dla wszystkich potrzebujących niezawodnego, rozbudowanego zestawu narzędzi ręcznych do warsztatu samochodowego. Bez tego zestawu trudno się obejść – za to łatwo go transportować i zawsze mieć „pod ręką”. Wiedzą o tym dobrze w renomowanym, autoryzowanym serwisie salonu BMW-M Sikora w Mikołowie, gdzie ten komplet jest od lat na stałym wyposażeniu warsztatu. Bywa, że trzeba też podjechać do klienta, coś sprawdzić lub wyregulować poza serwisem i wtedy pojawia się on – zestaw PROLINE HD 58217, przy pomocy którego mamy szansę na samodzielne, szybkie i skuteczne naprawy zarówno stacjonarnie – jak i w terenie.

ZESTAW NARZĘDZI PROLINE HD 58217 KLUCZE PŁASKIE
NIE-PORADNIK – czyli TAK NIE RÓB 🙂 Najczęstsze błędy przy sezonowych naprawach z użyciem przenośnego zestawu narzędziowego :

• Niedokładność w osadzaniu bitów i nasadek w/na łbach śrub – brak współosiowości i dokładnego docisku uszkadza śrubę. Dokładne osadzenie to podstawa.

• Stosowanie młotka stalowego do pobijania klucza przy odkręcaniu – łamanie/szczerbienie kluczy. Klucz traktowany brutalnie stalowym młotkiem ulega osłabieniu – łatwiej o jego pęknięcie. Lepiej stosować przedłużenie ramienia siły/wzmocnienie momentu.


• wymieszanie elementów między różnymi zestawami – bałagan w warsztacie i dowolność w dobieraniu końcówek i bitów powoduje klinowanie się wzajemne elementów pochodzących od różnych producentów.


• niecierpliwość przy pakowaniu. Zestaw typu skrzynkowego to praktyczne rozwiązanie, lecz wymaga dbałości po skończonej pracy – jeśli nasz zestaw będziemy pakować w pośpiechu i niedbale skrzynka się nie domknie, drobne elementy się pogubią, a w skrajnych przypadkach ulegną zniszczeniu. Przy otwieraniu źle spakowanego kompletu drobne elementy

ZESTAW NARZĘDZI PROLINE HD 58217 REKLAMA

Możliwość komentowania została wyłączona.