Home / News / Sogefi zdobywa międzynarodową nagrodę „Silnik i układ napędowy roku”

Sogefi zdobywa międzynarodową nagrodę „Silnik i układ napędowy roku”

Sogefi, firma zajmująca się produkcją części motoryzacyjnych wchodząca w skład Grupy CIR jest dostawcą oryginalnych części modułu filtrowania oleju zainstalowanego w silniku 3,9 l, V8 w Ferrari 720-cv.


Podczas 21 edycji międzynarodowej nagrody Silnik i układ napędowy roku silnik Ferrari V8 po raz czwarty z rzędu zdobył nagrodę, co nigdy nie udało się żadnemu innemu silnikowi. Silnik Ferrari zdobył także nagrodę dla najbardziej wydajnego silnika roku i dwie inne nagrody.


Wraz ze swoimi inżynierami, rok po roku, firma Sogefi potwierdza swoje zaangażowanie w badania i rozwój zaawansowanych i skutecznych technologii filtrowania.


Aby zagwarantować lepsze wyniki pod względem wydajności, spadku ciśnienia w przypadku dużych prędkości przepływu oraz trwałości elementu filtracyjnego i sztywności mechanicznej we wszystkich ekstremalnych warunkach, którym poddawane są silniki sportowe, moduł filtra oleju Sogefi wykorzystuje siatkę ochronną w zaworze obejściowym. Jest to technologiczne rozwiązanie zaprojektowane dla zapewnienia wiodącej w klasie wydajności i trwałości.

Firma Sogefi nieustannie udoskonala swoje filtry dzięki rozwojowi technologicznemu we wszystkich rodzinach produktów – filtrach oleju, paliwa, powietrza w silniku i kabinie – optymalizując wydajność pod względem cyklu życia, skuteczności, wymiarów, ciężaru i rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

Produkty firmy są montowane jako oryginalne wyposażenie w silnikach samochodów luksusowych i sportowych, jak również we wszystkich innych segmentach pojazdów, z zachowaniem zawsze tej samej jakości, potwierdzając, że Sogefi jest jednym z wiodących dostawców filtrów w Europie.

Informacje o nagrodzie

Międzynarodowe nagrody „Silnik i układ napędowy roku” są przyznawane przez magazyn Engine Technology International wydawany przez UKi Media & Events. Jury przyznające nagrodę składa się z 70 dziennikarzy motoryzacyjnych z 31 krajów.Aby zapewnić bardziej sprawiedliwą ocenę hybrydowych układów napędowych, począwszy od tego roku kategorie nagród zostały zmienione z „pojemności” na „moc” układu napędowego.
Ceremonia przyznania nagród odbyła się 22 maja podczas gali Engine Expo 2019 na targach Stuttgart Trade Fair w Niemczech

Dodaj komentarz