Home / Warsztat / Wyposażenie / Trzynasta edycja ProfiAuto Show już w najbliższy weekend!!!

Trzynasta edycja ProfiAuto Show już w najbliższy weekend!!!

Beznazwy-1

O pechu będą mogli mówić tylko ci fani motoryzacji, którzy nas nie odwiedzą – deklarują organizatorzy trzynastej edycji targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show 

(4-5 czerwca, Katowice). W tym roku mocne akcenty imprezy to m.in. kaskaderskie show, możliwość obejrzenia motoryzacyjnych osobliwości i spotkania motoryzacyjnych osobistości. Dla specjalistów ProfiAuto Show będzie jednak przede wszystkim okazją do uczestniczenia w największym, tegorocznym spotkaniu branży automotive na południu Polski.

Wśród motoryzacyjnych osobliwości, jakie będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend podczas ProfiAuto Show 2016 są m.in.: samochód o dwóch silnikach, wytatuowany i „diabelski” motocykl, wyjątkowe modele Lexusa oraz Yamahy czy auto dla czterech kierowców. Motoryzacyjne osobistości – to mistrzyni rajdowa Klaudia Podkalicka, a także dziennikarze motoryzacyjni – Patryk Mikiciuk i Adam Klimek. Emocje podsyci także wieczorne, kaskaderskie show i trwające przez cały dzień na terenach zewnętrznych pokazy m.in. driftu, kontrolowanych zderzeń, samochodowego bowlingu, taxi na dwóch kółkach i ratownictwa medycznego.

ProfiAutoShow2015_2

– Traktujemy targi jako święto fanów motoryzacji, ale przede wszystkim święto naszych partnerów. Jako dystrybutor czujemy się w obowiązku, by przybliżać im nowości wśród rozwiązań technicznych, ułatwiać zdobycie informacji i wiedzy. Kładziemy więc nacisk na wartość merytoryczną imprezy – mówi Michał Tochowicz, dyrektor ds. rozwoju i strategii ProfiAuto.

Wśród elementów ProfiAuto Show przygotowanych z myślą o specjalistach z branży motoryzacyjnej znajdują się zatem m.in. szkolenia poruszające tematy takie jak: tworzenie nowoczesnego warsztatu samochodowego, serwisowanie klimatyzacji i współczesnych układów hamulcowych. Na stoiskach 140 najważniejszych marek z branży automotive – producentów części motoryzacyjnych, akcesoriów i wyposażenia warsztatów oraz dealerów samochodowych – oglądać będzie można także praktyczne pokazy i prezentacje najnowszych rozwiązań technicznych. Znajdą się wśród nich m.in. makieta włączonego silnika czy pierwsza na świecie, dziewięciobiegowa skrzynia biegów przeznaczona do pojazdów osobowych. Na terenach zewnętrznych targów znaleźć będzie można natomiast specjalną strefę atrakcji dla mechaników – miasteczko, w którym będą mogli oni testować sprzęty.

Podczas ProfiAuto Show 2016 obejrzeć będzie można również m.in. egzemplarze takie jak Lexus LFA (jeden z dwóch takich w Polsce) czy Calibra Tsunami Bimoto (samochód z dwoma silnikami o mocy ponad 2000 KM), a także liczne modele takich marek jak Aston Martin, Ferrari, Dodge, Lamborghini, Audi czy Porsche. Na fanów jednośladów będzie czekał m.in. najnowszy model Yamaha MT-10, który niedawno wszedł do produkcji, a także customowe motocykle: Behemot Bike (zaprojektowany przez Adama „Nergala” Darskiego) czy Recydywista (pierwszy na świecie wytatuowany motocykl, pokryty jasną skórą).

Pierwszego dnia trwania targów na Placu Honorowym przed Spodkiem zaplanowano m.in. show kaskaderskie Gladiators Day, wypełnione akrobacjami i efektami pirotechnicznymi. W jego ramach zobaczyć będzie można: skoki motocyklowe, strzały do jadącego auta z bazooki, pokazy monster truck i miażdżenia aut, poślizgi kontrolowane oraz akrobacje kaskaderskie z wykorzystaniem miotacza ognia.

Najaktualniejsze informacje dotyczące wydarzenia znaleźć można w pierwszej edycji specjalnej aplikacji targowej ProfiAuto Show 2016, dostępnej w Google Play i App Store. Wszystkie osoby, które ją pobiorą – będą mogły także kupić bilet na targi za połowę ceny.

CO: ProfiAuto Show 2016

GDZIE: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (obok legendarnego Spodka)

KIEDY: sobota 4 czerwca (w g.10.00-18.00 + show kaskaderskie o 18.30) oraz niedziela 5 czerwca (w g. 10.00-16.00)

###

O ProfiAuto:

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni, sklepów i warsztatów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show oraz PitStopów ProfiAuto. ProfiAuto jest również sponsorem Waldemara Kluzy, mistrza (2011) oraz podwójnego wicemistrza (2012 i 2014) w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zapraszamy na strony: www.profiauto.pl, www.profiauto.pl/blog oraz www.facebook.com/profiauto

 

 

Dodaj komentarz