Home / Części / Zupełnie nowe spojrzenie na koła dwumasowe – Valeo VBLADE™

Zupełnie nowe spojrzenie na koła dwumasowe – Valeo VBLADE™

Nowe koło dwumasowe Valeo VBLADE to unikalny produkt z uwagi na zupełnie nową konstrukcję: przy jego opracowaniu zgłoszono łącznie aż 80 patentów na projekt, komponenty, mechanizmy i technologię.

W segmencie dwumasowych kół zamachowych stosuje się zróżnicowane, trudne do opracowania technologie. Valeo jako specjalista w zakresie układów przeniesienia napędu nie tylko nadąża za aktualnymi potrzebami rynku, ale także przewiduje, jakie technologie będą stosowane w przyszłości.

Oczekiwania rynku wobec części są coraz większe. Aby maksymalnie zwiększyć trwałość i niezawodność Valeo stworzyło dwumasowe koło zamachowe VBLADE, które zamiast tradycyjnych sprężyn łukowych stosowanych dotychczas w DKZ wykorzystuje dwie sprężyny piórowe (blade’y). Rozwiązanie to pozwala na efektywne tłumienie drgań w pełnym zakresie prędkości obrotowej silnika.

Główne cechy Valeo VBLADE:

  • Doskonała niezawodność: dzięki zastosowaniu rolek prowadzących dwie sprężyny piórowe (blade’y) wyeliminowano tarcie wewnętrze występujące w tradycyjnych kołach dwumasowych
  • Doskonały komfort: koło dwumasowe Valeo VBLADE DMF skutecznie tłumi drgania w pełnym zakresie obrotów silnika
  • Natychmiastowa reakcja pojazdu, dzięki doskonałemu przeniesieniu momentu obrotowego w każdych warunkach jazdy: konstrukcja z zastosowaniem sprężyn piórowych pozwoliła na wyeliminowanie zjawiska histerezy
  • Rozwiązanie przyjazne dla środowiska: VBLADE nie posiada wewnętrznych sprężyn łukowych między którymi występowało tarcie, dlatego też w rozwiązaniu tym nie jest stosowany smar.

Innowacyjne rozwiązanie jakim jest VBLADE sprawia, że Valeo jest w stanie jeszcze lepiej odpowiedzieć na zróżnicowane oczekiwania klientów oraz umacnia pozycję firmy jako pierwszomontażowego specjalisty w zakresie układów przeniesienia napędu.

VBLADE zyskało już uznanie europejskiego aftermarketu

Valeo VBLADE zdążyło już zyskać uznanie w Europie. Polskie czasopismo motoryzacyjne autoEXPERT przyznało nowemu produktowi Valeo nagrodę „Produkt Roku 2018”. VBLADE w rywalizacji, w której uczestniczyło 200 produktów wprowadzonych na polski rynek posprzedażowy w ostatnich 12 miesiącach, nie dało szans konkurencji  i zdobyło główną nagrodę w kategorii części i akcesoria motoryzacyjne.

Z kolei we Francji podczas corocznych  targów Inotech poświęconych motoryzacyjnemu aftermarketowi nowe rozwiązanie Valeo zdobyło srebrną nagrodę w kategorii innowacje.

Dwie zdobyte niedawno nagrody pokazują, że dział Valeo Transmission Systems nie tylko jest źródłem innowacji w segmencie dwumasowych kół zamachowych, ale także dostarcza produkty, które doskonale pasują do specyficznych wymagań zmieniającego się rynku motoryzacyjnego.

Gama produktów Valeo z zakresu układów przeniesienia napędu obejmuje takie rozwiązania jak:

  • K4P niezawodny i trwały zestaw do konwersji, zawierający technologię Valeo Long Travel Daemper (tłumik o dużym skoku, LTD) oraz High Efficiency Clutches (sprzęgła wysokowydajne, H.E.C.),
  • Valeo FullPACK DMF, kompletny zestaw zawierający w jednym pudełku technologię dwumasowego koła zamachowego ze sprężynami łukowymi,
  • Valeo L.T.D. DMF , technologia dwumasowych kół zamachowych dedykowanych pojazdom z najwyższym momentem obrotowym,
  • Valeo Pendulum DMF, innowacyjna technologia wahadłowych kół dwumasowych,
  • oraz od teraz także Valeo VBLADE: zupełnie nowe rozwiązanie nastawione na zmaksymalizowanie niezawodności i wytrzymałości.

Dodaj komentarz