Home / Części / Elit Polska otwiera nowe filie

Elit Polska otwiera nowe filie

Koniec 2017 roku to przede wszystkim formalna zmiana dotychczasowej nazwy AD Polska na Elit Polska. Pomimo to spółka kontynuuje rozpoczęte wcześniej projekty i otwiera nowe filie.

W połowie roku spółka AD Polska stała się własnością LKQ Corporation, światowego lidera w dystrybucji części motoryzacyjnych, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia warsztatów. Dotychczasowa działalność prowadzona jest poprzez spółkę Elit Polska, pod której szyldem zostały już otwarte dwie nowe filie w Toruniu i Szczecinie.

Filia w Toruniu mieści się przy ulicy Mazowieckiej 52-68. Dzięki lokalnemu magazynowi o powierzchni 1300 m2, realizuje do pięciu dostaw dziennie do warsztatów znajdujących się w Toruniu oraz okolicznych powiatach w obrębie miejscowości Ciechocinek, Aleksandrów Kujawski, Brodnica, Gniewkowo, Golub-Dobrzyn, Brodnica i Rypin. Nowa filia oferuje pełny asortyment z aktualnej oferty, który zamawiać można od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17, a w soboty do 14.

Z kolei filia w Szczecinie obejmuje swym zasięgiem zachodnią granicę Polski, Police, Stargard i Gryfino. Zamówienia, z lokalnego magazynu o powierzchni 1100 m2, w zależności od potrzeb realizowane są dwa, trzy razy dziennie. W przypadku braku potrzebnych pozycji na miejscu, na drugi dzień roboczy dostarczane są z magazynu we Wrocławiu. Filia w Szczecinie czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-17, w sobotę do 13. Mieści się na terenie dawnego Polmozbytu przy ulicy Białowieskiej 2.

„Za procesem zmiany właściciela rośnie potencjał naszej sieci na polskim rynku. Zyskujemy przede wszystkim dostęp do szerokiego katalogu produktów i marek, których wcześniej nie było w naszej ofercie” – mówi Dawid Cieśla z Elit Polska – „Jednocześnie kontynuujemy plany otwierania nowych filii na terenie całego kraju. Nasi Klienci zyskują więc podwójnie – większy wybór produktów przy krótszym czasie realizacji dostawy do warsztatu czy serwisu”.

Dodaj komentarz