Home / Warsztat / Serwis oponiarski / GOODYEAR VECTOR 4SEASONS GEN-3 ZWYCIĘŻA W TEŚCIE ADAC I JAKO PIERWSZA OPONA CAŁOROCZNA ZDOBYWA OCENĘ „DOBRĄ”

GOODYEAR VECTOR 4SEASONS GEN-3 ZWYCIĘŻA W TEŚCIE ADAC I JAKO PIERWSZA OPONA CAŁOROCZNA ZDOBYWA OCENĘ „DOBRĄ”

Opona Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 zajęła pierwsze miejsce w teście opon całorocznych w rozmiarze 205/55R16 przeprowadzonym przez niemiecką, niezależną organizację ADAC. Jest to pierwsza opona całoroczna, która kiedykolwiek otrzymała ocenę „dobrą” w rankingu ADAC.

ADAC, największe stowarzyszenie motoryzacyjne w Europie, we współpracy z austriackim ÖAMTC i szwajcarskim TCS, przetestowało 16 modeli całorocznych w rozmiarze 205/55 R16 pod kątem bezpieczeństwa na śniegu, jazdy na mokrych i suchych nawierzchniach oraz równowagi środowiskowej.
Przyznając oponie Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 pierwsze miejsce w rankingu, testerzy ADAC podkreślili jej „dobrze zbalansowane” właściwości, bez „rażących słabości w żadnym obszarze”, oraz dobre wyniki na mokrych i zimowych drogach.

Kluczowym czynnikiem do zwycięstwa okazała się dobra równowaga środowiskowa modelu Goodyear, wyrażona w wysokiej wydajności, niskim zużyciu opon i ponadprzeciętnym przewidywanym przebiegu.
Vector 4Seasons Gen-3 okazała się najlepsza pod względem przebiegu, osiągając 67 000 km, czyli o 45,6% więcej niż ostatnia sklasyfikowana w tej kategorii opona.

Kolejne sukcesy opony Goodyear w prestiżowych testach podkreślają nasze nieustanne zaangażowanie w rozwój przełomowych technologii. Jesteśmy szczególnie dumni, że opona Vector 4Seasons Gen-3 została pierwszą całoroczną oponą, która osiągnęła ogólną ocenę 'dobrą’ w teście ADAC, co odzwierciedla jej możliwości na suchych, mokrych i zaśnieżonych nawierzchniach oraz doskonały przebieg.

– skomentował Ben Glesener, Regionalny Dyrektor Goodyear ds. Technologii w regionie EMEA.

[1] Test opon całorocznych ADAC 25 czerwca 2024 r. Testowany rozmiar: 205/55R16; pojazd testowy: Volkswagen Golf.
[2] Tłumaczenie z oryginału w j. niemieckim.

Możliwość komentowania została wyłączona.