Home / Nowości produktowe / Nowe retrofity LED marki Neolux

Nowe retrofity LED marki Neolux

Firma OSRAM wprowadziła na rynek retrofity LED marki Neolux. Nowy produkt zastępuje używane przede wszystkim w lampach przeciwmgłowych żarówki H8/H11/H16. Chłodne światło o temperaturze barwowej 6000 K sprawia, że retrofity idealnie pasują do reflektorów głównych opartych na LED lub źródłach wyładowczych.

Retrofity żarówek H8/H11/H16 dołączyły do szerokiego portfolio produktów LED marki Neolux przeznaczonych do samochodów. Są w nim m.in. zamienniki żarówek pomocniczych C5W, W5W, T4W, P21W, R5W czy R10W. Wszystkie charakteryzują się długą trwałością, a jednorodna dystrybucja światła sprawia, że nie wywołują one efektu olśnienia.

Nowe retrofity do świateł przeciwmgłowych nie wymagają stosowania żadnych uchwytów montażowych czy innych akcesoriów. Znacznie niższa moc (12 W) niż w przypadku tradycyjnych, halogenowych żarówek to mniejsze obciążenie instalacji elektrycznej samochodu i niższe zużycie paliwa.

Retrofitów LED, ze względu na brak stosownych przepisów homologacyjnych, nie można stosować do oświetlenia zewnętrznego w pojazdach poruszających się po drogach publicznych na terenie Unii Europejskiej. Zakaz ten nie dotyczy jazdy w terenie pojazdami off-road.

Dodaj komentarz