Home / Nowości produktowe / NOWE ROZWIĄZANIA KARCHER DLA WARSZTATÓW SAMOCHODOWYCH

NOWE ROZWIĄZANIA KARCHER DLA WARSZTATÓW SAMOCHODOWYCH

Zanieczyszczenia w warsztacie samochodowym to stały element – szczególnie smary, oleje, rozpuszczalniki, pasty. Ważne jest aby pozostawały one pod kontrolą co pozwala na utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa.

Firma Karcher swoja historię i rozwój ściśle związała z motoryzacją. W ofercie posiada rozwiązania dedykowane do tej branży.

Myjnie części PC BIO

Myjnie części PC Bio to wyjątkowe rozwiązanie dla warsztatów samochodowych. Zasada działania urządzenia jest prosta a użytkowanie bezpieczne i skuteczne ponieważ to również oszczędność czasu. Zanieczyszczone olejami i smarami elementy myje się w komorze zlewu a zanieczyszczenia spływają do komory umieszczonej pod nią. W komorze znajdują się bakterie, które żywiąc się tymi zanieczyszczeniami rozkładają je na dwutlenek węgla i wodę. Należy podkreślić, że skuteczność środka czyszczącego w PC Bio nie zmniejsza się z czasem, jak ma to miejsce w przypadku myjni rozpuszczalnikowych. Jest stała podczas całego procesu czyszczenia. Myjnie te to odpowiedź na aktualne potrzeby i wymagania, którym nie są w stanie sprostać myjnie rozpuszczalnikowe. Myjnie taką możemy ustawić w dowolnym miejscu w warsztacie– opary powstałe w wyniku korzystania z myjni rozpuszczalnikowych są szkodliwe dla zdrowia i łatwopalne. Myjnie PC Bio spełniają najsurowsze standardy BHP. Istotne jest również to, że temperatura wody w myjni jest stała – jest ona zawsze przyjemnie ciepła – inaczej niż w przypadku myjni rozpuszczalnikowych w przypadku, których temperatura stanowi zagrożenie ponieważ zwiększa się lotność i ilość rozpuszczalnika w powietrzu. W tej sytuacji każda iskra powstała podczas pracy narzędziami, każdy niedopałek papierosa to poważne zagrożenie. Spośród oferty firmy Kärcher warto polecić PC 100 M2 BIO. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych różnych „rozpuszczalników” czyli preparatów ropopochodnych technologia PC BIO wykorzystuje moc natury, dzięki wykorzystaniu preparatu na bazie wody oraz naturalnych mikroorganizmów nie wpływa negatywnie na zdrowie użytkowników i środowisko. Neutralne ph preparatu, przyjemny zapach, niepalność, brak zagrożenia wybuchem oraz ogromna żywotność technologii to tylko niektóre z zalet PC 100 M2 BIO firmy Kärcher. Dzięki neutralnemu ph preparatu technologie można stosować przy myciu części z plastiku, metali kolorowych, stali czarnej. Dzięki zawartości inhibitora korozji preparat Kärcher PC zabezpiecza przed rdzewieniem czyszczone powierzchnie. Wydajność tłoczenia tego urządzenia wynosi 900 litrów na godzinę. Maksymalna temperatura wody wynosi 40 stopni. Urządzenie posiada pojemny 80 litrowy zbiornik. Waga urządzenia to 44 kg.

Mycie ciśnieniowe

Czyszczenie ciśnieniowe znajduje swoje zastosowanie w warsztatach samochodowych ze względu na skuteczność w usuwaniu wszelkiego rodzaju zabrudzeń w tym olejowych i tłustych, jakie spotykamy w tej branży. Warsztatom samochodowym bez obaw można polecić dwa z tego typu urządzeń, są to HD 6/16 – 4M Plus oraz HD 7/18 C Plus. Pierwsze z polecanych to urządzenie wyposażone w mocny 4 biegunowy wolnoobrotowy silnik jednofazowy chłodzony powietrzem. Maszyna posiada system dozowania środków czyszczących Switch Chem, która pozwala płynnie zmieniać jeden środek czyszczący na drugi. Drugie z rekomendowanych urządzeń to maszyna, którą łatwo możemy przemieszczać po całym warsztacie. Urządzenie wyposażone jest mocny trójfazowy silnik, w poprawiający komfort pracy pistolet Easy Press z Servo Control oraz lance obrotową ze stali szlachetnej. W zestawie promocyjnym z pianownicą oraz szybkozłączkami: żeńską i dwiema sztukami męskiej. Podstawową zaletą stosowania urządzeń wysokociśnieniowych firmy Kärcher jest maksymalne skracanie czasu potrzebnego do wykonania prac czyszczących, nawet o 70% w porównaniu do tradycyjnych metod. W efekcie wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące zużywają nawet 9 razy mniej wody niż to jest konieczne przy tradycyjnych metodach czyszczenia, minimalizując problemy z zagospodarowaniem zużytej, brudnej wody. Dodatkowo dzięki myciu z użyciem gorącej wody oraz przy pomocy środków czyszczących Kärcher, skraca czas mycia o kolejne 40%, nie wymagając przy tym dużego zużycia wody i środka czyszczącego. Dlatego warto wybrać jedno z urządzeń HDS: HDS 8/17 C oraz HDS 8/18 – 4M. Pierwsze z nich jest urządzeniem wyposażonym w mocny trójfazowy silnik. Urządzenie mimo, że jest zaawansowane technologicznie jest proste w obsłudze – jedno pokrętło z sugestywnymi piktogramami, które pozwalają z łatwością wybrać każdą z funkcji. Urządzenie posiada również energooszczędny system eco!efficiency, który pozwala ograniczyć zużycie paliwa oraz emisję CO2 aż o 20%. Są to więc wymierne oszczędności oraz dodatkowa korzyść dla środowiska naturalnego. Konstrukcja typu Jogger i duże koła sprawiają, że urządzenie jest łatwe w transporcie i bardzo mobilne.

Drugim z polecanych modeli jest HDS 8/18 – 4M – urządzenie wyposażone w trójtłokową pompę osiową z mosiężną głowicą i ceramicznymi tłokami. Jest ono również wyposażone w system tłumienia drgań (SDS), który kompensuje skoki ciśnienia w układzie wysokociśnieniowym. Urządzenie monitoruje również temperaturę spalin i gdy przekracza ona 300 stopni wyłącza automatycznie silnik. Urządzenie również posiada tryb eco!efficency.

Odkurzanie i czyszczenie posadzek

Odkurzanie to najbardziej rutynowa, można powiedzieć podstawowa czynność jeśli chodzi o sprzątanie. I właśnie dlatego, że odkurzacz znajduje się na pierwszej linii frontu w walce z brudem musi być solidny i niezawodny. Dla warsztatów samochodowych można śmiało polecić dwa modele odkurzaczy NT. Są toNT 20/1AP oraz NT 35/1 TACT. NT 20/1 AP jest odkurzaczem do pracy na sucho i mokro, oferowanym w niskiej cenie. Jest to solidny i wytrzymały odkurzacz do użytku profesjonalnego.

Szczególnie polecany rzemieślnikom, mechanikom i osobom, które z racji wykonywanej pracy często się przemieszczają, czyli idealny do warsztatów samochodowych. Drugi z polecanych modeli to NT 35/1 TACT, który jest wyjątkowo wytrzymały i łatwy w transporcie. Dzięki systemowi oczyszczania filtra TACT może zbierać duże ilości drobnego pyłu nie zatykając się. W zestawie promocyjnym z odkurzaczem jest filtr membranowy gratis. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób utrzymać twarde posadzki w swoim warsztacie w czystości to rozważ wybór kompaktowej, skutecznej szorowarki. Na przykład BR 40/10C Adv + MF. Jest to szorowarka kompaktowa wyposażona w dwie szczotki walcowe. Dzięki dwóm listwom ssącym urządzenie skutecznie odsysa wodę podczas poruszania się do przodu jak i do tyłu. Szorowarka BR 40/10C Adv + MF pozostawia podłogi czyste i niemal od razu gotowe do użytkowania. Doskonale sprawdza się w warsztatach i salonach samochodowych.

 

 

Czyszczenie tapicerki

Dbanie o czystość w warsztacie samochodowym to także konieczność czyszczenia tapicerki samochodowej. Tu swoje zastosowanie znajdzie urządzenie Puzzi 8/1. Jest to urządzenie przeznaczone specjalnie do prania tapicerek w tym szczególnie tapicerki samochodowej. W zależności od stopnia zabrudzenia tapicerki możemy pracować w jednym lub dwóch przejściach roboczych. Co ważne po czyszczeniu tym urządzeniem pozostaje jedynie wilgoć resztkowa, dzięki temu tapicerka jest gotowa do eksploatacji w krótkim czasie po przeprowadzeniu czyszczenia. Na obudowie urządzenia znajduje się obrazkowa instrukcja obsługi. Duży, wygodny włącznik został przystosowany do obsługi stopą, dzięki czemu operator nie musi się schylać. Zbiornik na wodę brudną można łatwo wyjąć w celu opróżnienia, a jego przeźroczysta pokrywa pozwala na kontrolowanie poziomu wody. Trwałe szybkozłącze ułatwia szybkie łączenie węża z dyszą.

Więcej na: www.karcher.pl

 

Dodaj komentarz