Home / Warsztat / Serwis lakierniczy / Philips – lampy warsztatowe także dla lakierników

Philips – lampy warsztatowe także dla lakierników

Marka Philips śmiało wkroczyła w nowy segment lamp roboczych o wysokim wskaźniku CRI, które  są wykorzystywane  przy naprawach blacharsko-lakiernicznych.

CRI (Color Rendering Index) to indeks wyrażony w liczbie punktów, których maksymalna liczba wynosi 100. Taki wynik może uzyskać lampa, która świeci światłem identycznym jak słońce i dlatego maksymalnie wiarygodnie oddaje realny kolor oświetlonych powierzchni. Oczywiście, takie lampy nie istnieją, ale zarówno MDLS jak i PJH20 marki Philips osiągają wynik 92/100, co umożliwia precyzyjny dobór barwy lakieru w ich świetle. Mimo że lampy zostały stworzone z  myślą o potrzebach profesjonalnych warsztatów lakierniczych, to z powodzeniem mogą być również wyposażeniem tradycyjnego warsztatu samochodowego.

PJH20

Lampa panelowa, którą można ustawić na podłodze lub na statywie, zadebiutowała podczas targów Automechanika 2016. Pod względem mocy nie ma sobie równych w ofercie Philips – w trybie „boost” generuje strumień światła o wartości aż 2300 lumenów zapewniając szeroki  kąt dystrybucji światła. Jeśli maksymalne rozświetlenie warsztatu nie jest potrzebne, można uruchomić tryb „eco” i korzystać z 1200 lumenów. Jest to szczególnie przydatne, gdy potrzebna jest swoboda ruchów. O ile bowiem lampa Philips PJH20 zasilana jest z pięciometrowego przewodu, ma także wbudowany akumulator, który wystarczy na 4 godziny pracy. Oczywiście, lampa jest przystosowana do pracy w warunkach warsztatowych – jest odporna na uderzenia (norma IK09) oraz na wodę i kurz (norma IP67).

Warsztaty lakiernicze bez wahania mogą sięgnąć po PJH20. Dzięki takim lampom, także podczas pracy przy sztucznym świetle, możliwe jest idealne dobranie koloru w czasie naprawy nadwozia auta i lakierowania jego elementów. „Strumień i moc światła naprawdę sprosta wymaganiom każdego lakiernika i car detailera. Lampa była testowana podczas gdy auto przyjechało tylko na wypolerowanie i nawoskowanie lakieru. Powłoka była bardzo porysowana co denerwowało właściciela, gdy codziennie patrzył na auto. Lampa spisała się świetnie, gdyż podczas jej używania widać każdą nawet najmniejszą rysę czego nie można zobaczyć używając zwykłej lampy jarzeniowej” – napisał na forum-mechanika.pl jeden z użytkowników, który miał okazję testować Philips PJH20.

MDLS

To już druga odsłona topowego modelu lamp warsztatowych Philips. Zachowując wcześniejsze atuty tego zestawu oświetlenia – trzy niezależne, zasilane akumulatorowo moduły z obracanymi i wychylnymi głowicami – teraz generuje on światło o współczynniku CRI równym 92 na 100. Dodatkowo, głowice pokryte są powłoką uniemożliwiającą powstanie odblasków na oświetlonej powierzchni, a moc ich światła została podwojona (do 250 lumenów w trybie „eco” i 500 w trybie „boost”). Zmodernizowana lampa Philips MDLS jest idealnym uzupełnieniem wyposażenia profesjonalnego warsztatu blacharsko-lakierniczego.

 

Dodaj komentarz