Home / News / Po udanym roku czas na kolejne wyzwania

Po udanym roku czas na kolejne wyzwania

BILSTEIN jako czołowy producent amortyzatorów przykłada równą wagę do prowadzenia systematycznych szkoleń mechaników i bezpłatnych kontroli zawieszenia. Swoją pozycję na rynku umacnia też poprzez obecność w sporcie samochodowym, mając przy tym udział w zdobyciu przez Gosię Rdest Wicemistrzostwa w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Odzwierciedleniem rosnącej liczby rejestracji samochodów osobowych i lekkich dostawczych w Polsce jest rynek części zamiennych. Wśród marek odnotowujących przyrost sprzedaży w tym segmencie jest BILSTEIN. Od lat na wysokim poziomie utrzymuje się gama amortyzatorów Replacement przeznaczona do wymiany fabrycznie montowanych elementów. Z roku na rok zyskuje też seria Performance cechująca się podwyższonymi parametrami użytkowymi.

Wśród nich są kompletne zestawy zawieszenia służące do – zgodnego z wytycznymi producenta – tuningu auta.„Za popularnością amortyzatorów BILSTEIN stoi szeroka i różnorodna gama produktów. Dzięki takiej ofercie kierowca zyskuje wybór nawet kilku różnych opcji zawieszenia do swojego samochodu.

Wszystko zależy od oczekiwanego efektu i budżetu. Pomijając już aspekt bezpieczeństwa, faktem jest, że polscy kierowcy lubią i dbają o stan techniczny swoich pojazdów. Dowodem na to są wyniki prowadzonej przez nas akcji z mobilnym testerem zawieszenia” – mówi Tomasz Siemek, dyrektor IHR Warszawa, przedstawicielstwa producenta amortyzatorów BILSTEIN w Polsce.

W 2019 roku miała miejsce czwarta edycja tej akcji w Polsce. Niezmiennie polega na przeprowadzeniu bezpłatnej kontroli pracy zawieszenia przedniej i tylnej osi w samochodach osobowych i lekkich dostawczych.

Otrzymane wartości obrazują stan techniczny i stopień zużycia. Na blisko trzy tysiące testów, dziewięćdziesiąt trzy procent zakończono wynikiem pozytywnym. Nie daje to jednak podstawy do zaprzestania tych działań.

W 2020 roku planowana jest kolejna seria bezpłatnych kontroli zawieszenia w całej Polsce.Sprawne zawieszenie pojazdu to również zasługa mechaników. Od zasobu ich wiedzy oraz praktycznych umiejętności zależy jakość serwisu, odpowiedni dobór referencji, jak i sama wymiana amortyzatorów.

BILSTEIN prowadzi w tym zakresie cykl szkoleń teoretycznych i praktycznych. Coraz częściej wśród sugerowanych przez warsztaty zagadnień pojawia się zawieszenie pneumatyczne. To opracowane pod koniec lat 90. XX wieku we współpracy z Mercedesem rozwiązane wykorzystywane jest już przez inne marki. Wyposażone w nie modele, za sprawą importu używanych, zyskują na popularności w naszym kraju.

Nową inicjatywą BILSTEIN dla mechaników samochodowych jest program Heroes in Blue. W połowie 2019 roku wystartowała pilotażowa odsłona, która pomogła dopracować planowane działania względem realiów rynku napraw samochodów w Polsce.„Od rozpoczęcia produkcji amortyzatorów przez BILSTEIN miejscem ich testów są zawody w sportach motorowych. Osiągnięte w nich wyniki wciąż pozostają dla nich najlepszą rekomendacją. Jesteśmy dumni, że do naszego międzynarodowego teamu dołączyła Gosia Rdest.

W mijającym sezonie wywalczyła tytuł Wicemistrza Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski za kierownicą SEAT-a Leona Racera, do którego dobraliśmy amortyzatory z serii MDS. Dokonała tego w niesamowity sposób, dzieląc swoją obecność w wyścigach ze startami w W Series. W międzyczasie na Torze Poznań pobiła swój życiowy rekord okrążenia. W 2020 roku czekają nas kolejne wyzwania” -dodaje Tomasz Siemek z IHR Warszawa.

Dodaj komentarz