Home / Warsztat / Serwis oponiarski / Goodyear Vector 4Seasons Gen-3

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3

Opona całoroczna Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 zwycięża w teście niemieckiego magazynu „Gute Fahrt”, imponując także na śniegu!

Niemieckie czasopismo „Gute Fahrt” ogłosiło oponę Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 ogólnym zwycięzcą najnowszego testu opon całorocznych, a do tego produktem, który uzyskał najlepsze wyniki w zimowych warunkach.

Testerzy magazynu chwalą znakomite właściwości opony na zimowych drogach, pisząc, że „nic nie może równać się z modelem Goodyear Vector na śniegu” [1]. Równocześnie są pod wrażeniem wszechstronnego zachowania tej opony na suchej i mokrej nawierzchni. W teście oceniano opony całoroczne siedmiu różnych producentów w popularnym rozmiarze 235/55 R18 [2].

Opona Vector 4Seasons Gen-3 została uznana za „niekoronowanego króla śniegu”, uzyskując ocenę „Very Good +” [2]. Jednocześnie była to jedyna testowana opona, która otrzymała najwyższe noty w każdym aspekcie testu zimowego. Opona Goodyeara doskonale poradziła sobie także na mokrej i suchej nawierzchni, uzyskując za to ocenę „dobrą +”, a w szczególności „bardzo dobrą” za odporność na aquaplaning. Chwalono jej ogólne właściwości jezdne na suchych i mokrych nawierzchniach, ale też hamowanie, komfort oraz niskie opory toczenia.

W sumie, łącząc oba elementy testu, opona Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 została uznana za ogólnego zwycięzcę, i była jedną z dwóch opon, które uzyskały ocenę „bardzo dobrą” we wszystkich aspektach.

Cieszymy się z ogólnego zwycięstwa w testach Gute Fahrt. To najnowszy sukces opon Vector 4Seasons Gen-3. Goodyear zdobył więcej zwycięstw w testach opon całorocznych niż jakikolwiek inny producent [3] dzięki konsekwentnemu rozwojowi i doskonaleniu technologii, aby dostarczać produkt, który spełnia oczekiwania kierowców przez cały rok.

– powiedział Laurent Colantonio, regionalny dyrektor Goodyear ds. technologii w regionie EMEA.

Od czasu stworzenia opony całorocznej w 1985 r., Goodyear regularnie ulepszał i aktualizował gamę Vector, doskonaląc przepis na oponę, która sprawdza się w słońcu, deszczu i śniegu. Najnowsza wersja, Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, to prawdziwie całoroczna opona, która zapewnia doskonałe osiągi na suchej nawierzchni oraz niskie opory toczenia, a równocześnie spełnia surowe standardy normy 3PMSF, co zwykle udaje się tylko typowo zimowym oponom. W rezultacie powstała opona, która sprawdza się przez cały rok, dając kierowcom niezawodne i przewidywalne osiągi, których wymagają w każdych warunkach.


[1] Tłumaczenie z oryginalnego tekstu niemieckiego, wydania nr 8 (22/07/22) i 9 (19/08/22) Gute Fahrt (Niemcy).
[2] Test opublikowany w numerach 8 (22/07/22) i 9 (19/08/22) Gute Fahrt (Niemcy). Rozmiar testowy: 235/55R18. Samochód testowy: Volkswagen Tiguan. Miejsce testu: Pirelli Vizzola. Testowane opony: Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, Bridgestone Weather Control A005 evo, Continental AllSeasonContact, Falken Euro All Season AS210, Nokian Seasonproof SUV, Pirelli Cinturato All Season SF2, Vredestein Quatrac Pro.
[3] Na podstawie 59 recenzji w czasopismach od stycznia 2013 r. do sierpnia 2022 r., opracowanych przez 19 czołowych i niezależnych europejskich magazynów oponiarskich. Obliczenia opierają się na liczbie zwycięstw Goodyeara w testach w kategorii opon całorocznych nad wszystkimi testowanymi konkurentami. Więcej informacji: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/legal-disclaimer-test-claims.html.

Dodaj komentarz