Home / Nowości produktowe / 21 nowych rozruszników DENSO

21 nowych rozruszników DENSO

DENSO rozszerzyło program rozruszników dla klientów rynku wtórnego o 21 nowych numerów katalogowych. Nowe części zapewniają 1178 dodatkowych zastosowań, głównie w pojazdach grupy VW i Jaguar Land Rover.

 

Szczególny nacisk położono na europejskie modele samochodów wyposażone w układ start-stop. W

pojazdach Jaguar Land Rover (JLR) z zaawansowanym, inteligentnym układem start-stop JLR, który zmniejsza zużycie paliwa średnio o 5 do 7 procent, montowany jest rozrusznik TS DENSO z podwójną cewką, z dedykowanym pomocniczym akumulatorem do natychmiastowego ponownego uruchomienia silnika. Rozszerzenie zwiększa zakres pokrycia zastosowań dla większości rozruszników JLR dostępnych na rynku, zaczynając od pojazdów wyprodukowanych w 1996 r.

 

Dla pojazdów grupy VW wyposażonych w układ start-stop DENSO wprowadziło wysokiej trwałości rozruszniki z zaawansowanym zazębieniem (AE), które są wyposażone m.in. w elektryczne szczotki o długiej żywotności i unikalny mechanizm sprężyny zębnika.

 

Technologia układów start-stop

 

Jako największy na świecie producent urządzeń obrotowych, DENSO rozwija technologię start-stop od lat 80. XX wieku, będąc czołowym ekspertem w tej dziedzinie. W przypadku silników wyposażonych w układ start-stop czas ponownego uruchomienia silnika jest niezwykle istotny. Do uruchamiania silnika po odcięciu zasilania w paliwo i przed całkowitym zatrzymaniem silnika potrzebny jest unikalny układ rozruchowy. DENSO opracowało dwa różne rozruszniki: rozrusznik PE oraz rozrusznik TS, które są w stanie uruchomić ponownie silnik przed jego całkowitym zatrzymaniem. Oznacza to, że rozrusznik nie musi czekać do momentu całkowitego zatrzymania się silnika na biegu jałowym, tak jak ma to miejsce w przypadku rozrusznika AE. Rozrusznik taki umożliwia kierowcy “zmianę decyzji” i uruchomienie silnika bez zauważalnej zwłoki. Rozrusznik TS DENSO, w połączeniu z wysokowydajnym alternatorem i akumulatorem, a także układem odzysku energii hamowania, jest w stanie poprawić zużycie paliwa pojazdu o ponad 7 procent.

Program rozruszników i alternatorów DENSO składa się obecnie z 392 numerów części (252 alternatorów i 140 rozruszników) i zapewnia 6276 zastosowań (3232 dla alternatorów i 3044 dla rozruszników). Więcej informacji na temat rozruszników i alternatorów DENSO można znaleźć w e-katalogu DENSO na stronie www.denso-am.pl i w katalogu TecDoc.

Dodaj komentarz