Home / Warsztat / Serwis oponiarski / BMW wybiera oponę YOKOHAMA ADVAN Sport V105

BMW wybiera oponę YOKOHAMA ADVAN Sport V105

Opony japońskiej marki premium YOKOHAMA zostały wybrane przez niemiecki koncern do fabrycznego montażu w nowej wersji SUV-a BMW X3 i w sportowej limuzynie BMW M5. Oryginalnym wyposażeniem w obu pojazdach będzie wyczynowa opona ADVAN Sport V105, zapewniająca maksymalną precyzję prowadzenia, komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Wybrana przez BMW opona ADVAN Sport V105 jest specjalną wersją flagowej opony YOKOHAMA do aut osobowych o wysokich osiągach, stworzoną wspólnie z projektantami marki BMW. Jeden z najbardziej cenionych modeli sportowej serii ADVAN o wysokiej wydajności, gwarantuje maksymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy. W oponie zastosowano rozwiązania konstrukcyjne będące efektem wieloletnich doświadczeń japońskiej marki, zdobywanych na największych torach wyścigowych świata. Dzięki sportowym technologiom opona zapewnia stabilne prowadzenie aut o dużej mocy i wysoką wytrzymałość w warunkach szybkiej jazdy. Spełnianie najwyższych standardów i wymagań BMW potwierdza widoczny na boku opony symbol gwiazdy.

Jednym z przełomowych rozwiązań konstrukcyjnych w modelu ADVAN Sport V105 jest wykorzystanie technologii sportowej Matrix Body Ply, zwiększającej sztywność bocznej ściany – stworzonej na potrzeby wyścigów WTCC. Jej efektem jest mniejsza podatność opony na ugięcia, które mają wpływ na zachowanie auta na zakrętach, pozwalając zwiększyć dopuszczalną prędkość bezpiecznego pokonywania łuków. Dzięki mniejszej elastyczności ogumienie zwiększa siłę docisku i precyzję kierowania, zapewniając doskonałą sterowalność i wyczucie pojazdu – mówi Artur Posłuszny z ITR CEE, firmy dystrybuującej opony YOKOHAMA w Polsce.

YOKOHAMA z BMW od 30 lat

Decyzja o fabrycznym montażu opon YOKOHAMA w nowej wersji BMW X3 – kompaktowego SUV-a z napędem 4×4, jak i sportowej limuzynie BMW M5, jest efektem ponad 30-letniej współpracy marki z koncernem na arenie motorsportowej. Jej początki sięgają lat 90-tych, gdy drużyny wyścigowe BMW, wyposażone w opony YOKOHAMA zdobywały wysokie noty w wyścigach WTCC (ang. World Touring Car Championship) w 1987 roku czy ETCC ( ang. European Touring Car Championship) w 1988 roku. Także w Japonii BMW na oponach YOKOHAMA zyskało najwyższe wyróżnienia, jak pierwszy tytuł All-Japan Touring Car Championship Class 3 w 1985 roku, czy mistrzostwo serii GT300 w serii SUPER GT 2011.

 

Model ADVAN Sport V105 jest jednym z najbardziej cenionych przez koncerny samochodowe, montowanym fabrycznie w pojazdach klasy premium, takich jak Porsche, Mercedes, Mazda i inne. Obecnie YOKOHAMA dostarcza wysokiej jakości opony dla 23 producentów samochodów na całym świecie. Japońskie ogumienie jest oryginalnym wyposażeniem w wielu luksusowych pojazdach, takich jak Tesla, Lotus czy Audi. Marka ściśle współpracuje także z największymi japońskimi producentami, dostarczając opony pierwszego wyposażenia dla Toyoty, Lexusa, Hondy, Nissana, Subaru czy Mitsubishi.

 

Zapraszamy na www.yokohama-online.pl oraz www.facebook.com/yokohamapolska

 

 

Dodaj komentarz