Home / Części / WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SYSTEMY SILNIKA TERAZ POD JEDNĄ MARKĄ

WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SYSTEMY SILNIKA TERAZ POD JEDNĄ MARKĄ

Jako jeden z największych partnerów przemysłu motoryzacyjnego Schaeffler produkuje pod marką INA technologicznie zaawansowane produkty dla systemów silnika. Oferta produktów została poszerzona i obejmuje:

• napęd paska i łańcucha rozrządu,
• napęd osprzętu,
• pompy wody oraz inteligentne systemy chłodzenia
• sterowanie zaworów.

„Aby spełnić naszą obietnicę zapewnienia szerokiej oferty nieustanie dostosowujemy nasze portfolio do potrzeb rynku i staramy się, aby oferowane przez nas produkty były idealnym rozwiązaniem dla naszych klientów. W zakresie systemów silnika zapewniamy dostępność części dla czterech
najważniejszych obszarów przy pomocy produktów jednej marki”, tłumaczy Dr. Robert Felger, Senior Vice President Product and Marketing, Schaeffler Automotive Aftermarket.

Teraz pełna oferta INA do najważniejszych systemów silnika

Redukcja zużycia paliwa, obniżenie emisji CO2, przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu jazdy – to najważniejsze zagadnienia z punktu widzenia producentów pojazdów. Do osiągnięcia tych celów przyczynia się downsizing silników oraz rozwój rozwiązań hybrydowych. Jednocześnie na niezależnym rynku części zamiennych pojawiają się nowe wyzwania: niezbędne są rozwiązania, które umożliwią przeprowadzenie skomplikowanych
napraw w warsztacie.

Zaleta produktów marki INA: technologicznie zaawansowane produkty dla wszystkich najważniejszych systemów silnika – napędu, rozrządu, napędu osprzętu łączenie z systemem chłodzenia, a także układu sterowania zaworów.

 

Skuteczna redukcja drgań w napędzie osprzętu

W zakresie napędu pomocniczego Schaeffler oferuje dla niezależnego rynku motoryzacyjnego kompleksową ofertę części dostępnych pojedynczo jak również w zestawach nazywanych INA KIT.

Oferta ta obejmuje między innymi zestaw INA FEAD KIT – zestawy przygotowane specjalnie dla napędu osprzętu. „Dzięki naszemu ponad 40-letniemu doświadczeniu na rynku części zamiennych jesteśmy w stanie profesjonalnie przygotować odpowiednie zestawy przeznaczone do napraw. Dzięki temu pracownicy warsztatów nie musza już poświęcać czasu na poszukiwanie pasujących elementów. Nasze zestawy zawierają wszystkie części
niezbędne podczas naprawy“, tłumaczy Dr. Felger.

Głównymi elementami zestawu są pasek wielorowkowy, rolki napinające oraz prowadzące, a także wszystkie niezbędne elementy dodatkowe. W zależności od pojazdu i obciążenia, zestaw naprawczy może zawierać wolne koło pasowe alternatora (OAP), tłumik drgań skrętnych (TVD) lub pompę wody. Wszystkie produkty, jak np. nowy pasek, dostępne są także pojedynczo z gwarancją jakości produktów oferowanych na pierwszy montaż. W skrócie: Zestaw INA FEAD KIT to rozwiązanie dla naprawy elementów osprzętu silnika.

Innowacyjny tłumik drgań

Schaeffler jako jedyny dostawca oferuje koło pasowe z innowacyjnym tłumikiem drgań wykorzystującym rozwiązania spotykane w kołach dwumasowych, który chroni alternator przed drganiami wału korbowego. Dzięki zastosowaniu tej techniki napęd pasowy pracuje płynniej i ciszej, co również przekłada się na żywotność paska osprzętu.

 

Specjalista w zakresie napędu rozrządu i sterowania zaworów

Schaeffler to jeden z największych producentów systemów i elementów napędu łańcuchowego. Oferta Schaeffler obejmuje części zestawy napędu pasowego i łańcuchowego oraz systemu sterowania zaworów.

Oferta produktowa jest nieustannie dopasowywana do potrzeb rynku. Ze względu na rosnący udział napędów łańcuchowych podczas pierwszego montażu, Schaeffler zapewnia kompleksową ofertę dla niezależnego rynku części zamiennych. Szeroka oferta Schaeffler regulatorów zmiennych faz wałka rozrządu obejmuje zarówno hydrauliczne, jak i elektryczne regulatory oraz zawory sterujące. Przy pomocy tych produktów można sterować fazami rozrządu, co przyczynia się do podniesienia sprawności silnika. W skład oferty wchodzą także popychacze, oraz belki z hydraulicznym kompensatorem luzu, dźwigienki jednostronne, dźwigienki dwustronne oraz trawersy rolkowe.

Nowością są zestawy INA KIT z wałkami rozrządu oraz INA KIT z regulatorami zmiennych faz wałka rozrządu.

 

Innowacyjne pompy wody w systemie chłodzenia

Obecnie produkuje się różne pompy wody w celu obniżenia zużycia paliwa oraz emisji CO2. INA oferuje rozwiązanie „Chłodzenie na żądanie“, czyli sterowanie przepływem ciepła w pojeździe w sposób wymuszony. Jest to możliwe dzięki stworzonemu i produkowanemu przez Schaeffler modułowi
regulacji temperatury (TMM), który dostępny jest wyłącznie na niezależnym rynku części zamiennych. Moduł wykorzystuje obrotowe zawory w celu precyzyjnej regulacji temperatury w układzie napędowym. W ten sposób można szybko uzyskać optymalną temperaturę w aż trzech dodatkowo regulowanych obiegach chłodzenia, takich jak olej w automatycznej skrzyni biegów, olej w silniku czy turbosprężarka. Moduł steruje temperaturą silnika od momentu przekręcenia kluczyka, w 100 procentach na żądanie. W rezultacie znacznemu skróceniu ulega czas rozgrzania silnika, co obniża poziom zużycia paliwa i emisji CO2 aż do czterech procent. Moduł regulacji temperatury jest dostępny razem z pompą wody i wszystkimi elementami niezbędnymi do montażu. To kompleksowe rozwiązanie znajduje zastosowanie w ponad 1,5 miliona pojazdów grupy VW na całym świecie.
Dodatkowo oferta produktowa obejmuje mechaniczne, sterowane podciśnieniowo i elektryczne pompy wody oraz wszystkie niezbędne elementy montażowe.

Oprócz pompwody w skład zestawów INA KIT wchodzą rolki napinające i prowadzące oraz paski osprzętu wraz z niezbędnymi elementami montażowymi, takimi jak śruby, nakrętki oraz uszczelki.

Schaeffler ze swoimi markami INA, LuK i FAG jest wiodącym na świecie oferentem rozwiązań dla łożysk tocznych i ślizgowych, technologii systemów liniowych i napędów bezpośrednich jak i renomowanym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego precyzyjnych elementów do silnika, przekładni i układów napędowych. Działająca globalnie grupa przedsiębiorstw osągnęła w roku 2016 obrót w wysokości 13,3 mld EUR.

Zatrudniając około 89.400 pracowników na całym świecie, Firma Schaeffler jest jednym z największych niemieckich i europejskich prywatnych zakładów przemysłowych. Schaeffler ze swoimi 170 ośrodkami w ponad 50 krajach dysponuje rozwiniętą siecią zakładów produkcyjnych, wyposażonych ośrodków badawczo-rozwojowych, spółek handlowych, biur inżynierskich i centrów szkoleniowych.

 

Więcej informacji:
www.schaeffler-aftermarket.pl 
www.repxpert.pl

Dodaj komentarz