Home / Części / Brembo uznane przez kierowców za najlepszą markę 2024 r.
Brembo

Brembo uznane przez kierowców za najlepszą markę 2024 r.

Czytelnicy czołowego magazynu motoryzacyjnego w Europie po raz 11. uznali Brembo, światowego lidera w dziedzinie samochodowych układów hamulcowych, za swoją ulubioną markę. To 90. wyróżnienie w podobnej kategorii w ostatnich latach potwierdza wyjątkowe uznanie dla firmy i zadowolenie jej klientów.

W ramach prestiżowego konkursu BEST CARS 2024, ogłoszonego przez magazyn „Auto Motor und Sport”, kierowcy, głównie z Niemiec, głosowali w 26 kategoriach na najlepsze marki oferujące produkty i usługi. Brembo zwyciężyło w kategorii „Hamulce/klocki hamulcowe”, zdobywając 72,7% z 92.798 oddanych głosów. Ankieta przeprowadzona przez jeden z największych europejskich tytułów motoryzacyjnych, umacnia reputację Brembo jako najbardziej rozpoznawalnej i lubianej marki hamulców samochodowych i motocyklowych.

Na przestrzeni 13 lat Brembo zostało wybrane w tej kategorii przez czytelników „Auto Motor und Sport” aż 11 razy. To kolejne wyróżnienie dla firmy wśród wielu innych nagród dla najlepszych producentów hamulców w Niemczech. W 2023 r. Brembo zajęło pierwsze miejsce w siedmiu plebiscytach „Best Brand” przeprowadzonych przez wydawcę motoryzacyjnego i motocyklowego Motor Presse Stuttgart na łamach magazynów „Auto Motor und Sport”, „Sport Auto”, „Motorsport aktuell”, „Motorrad” i „PS Sport-Motorrad Magazin”. Łącznie w ostatnich latach Brembo zdobyło 90 podobnych nagród.

Powszechne uznanie dla Brembo wynika z wyjątkowej dbałości o tożsamość produktów. Aby uzyskać charakterystyczny wygląd, który wyróżnia się na tle innych marek, firma wprowadziła w latach 90. kultowe, jaskrawoczerwone zaciski hamulcowe. Od tego czasu jej zaciski i klocki charakteryzują się szeroką gamą modnych kolorów, wzorów i stylów. Oryginalne projekty nadają każdej serii własnej tożsamości wizualnej, dzięki czemu części Brembo zawsze zwracają uwagę i są łatwo rozpoznawalne.

Tak duża liczba zdobytych nagród sprawia, że Brembo cały czas wyprzedza swoją konkurencję. Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu w testowaniu i rozwoju hamulców w najważniejszych wyścigach samochodowych, firma wiedzie prym w dostarczaniu doskonałych wrażeń z jazdy, zapewnianiu bezpieczeństwa i dbałości o środowisko, co odpowiada potrzebom kierowców, producentów samochodów i zespołów wyścigowych.

Pismo „Auto Motor und Sport”, wydawane w 14 krajach, w tym w Ameryce Południowej i Azji, słynie z wysokiej klasy dziennikarstwa. Drukowane magazyny i formaty internetowe docierają do 6,91 miliona czytelników, głównie do zapalonych entuzjastów motoryzacji. Coroczny plebiscyt „Best Brand”, organizowany w tym roku po raz 48, jest ważnym wyznacznikiem zadowolenia konsumentów w kwestii części, usług oraz łańcucha dostaw. Brembo otrzyma wyróżnienie 27 marca.

Możliwość komentowania została wyłączona.