Home / Zarządzanie / Co szykuje ZF Aftermarket na Tech Adventure 2019?

Co szykuje ZF Aftermarket na Tech Adventure 2019?

  • W pierwszej połowie czerwca, dokładnie w dniach 10-15 czerwca, odbędzie się kolejna edycja szkoleń warsztatowych ZF Aftermarket
  • Zaawansowane technologie koncernu ZF w jednym miejscu
  • Kilka tysięcy koni mechanicznych na Torze w Bednarach
  • Jazdy za kierownicą wyjątkowych supersamochodów

Tegoroczna edycja ZF Aftermarket Tech Adventure to udoskonalona i dopracowana pod każdym względem formuła szkoleń warsztatowych, wypełniona wiedzą techniczną przekazywaną przez ekspertów ZF. Podczas dwudniowego spotkania szkoleniowego, uczestnicy wezmą udział między innymi w szkoleniach teoretycznych i praktycznych, będą mieli niepowtarzalną okazję zmierzyć się z mocą drzemiącą w supersamochodach i spróbować swoich sił podczas prób sprawnościowych na płycie poślizgowej. A to tylko niektóre z wielu innych atrakcji, które czekają na uczestników tegorocznej edycji.

Kolejne wydania spotkań ZF Aftermarket Tech Adventure przyzwyczaiły już uczestników, do coraz wyższego poziomu, jednak tegoroczną edycję można uznać za przełomową. Wyjątkowy program szkoleń, najwyższy poziom motorsportowych atrakcji i spotkanie z najnowszymi technologiami koncernu ZF, to gwarancja na najlepsze spotkanie branży aftermarketowej w Polsce.

„Podczas poprzednich edycji szkoleń Tech Adventure zebraliśmy cenne doświadczenie, które przełożyliśmy na wnioski, dzięki którym tegoroczna edycja będzie pod każdym względem jeszcze bardziej atrakcyjna dla klientów. Wiemy, że największym zainteresowaniem cieszą się szkolenia praktyczne, dlatego też najnowsza edycja Tech Adventure położy jeszcze silniejszy nacisk właśnie na te aspekty. Mało tego, postanowiliśmy rozszerzyć zakres szkoleń o moduły dostosowane dla osób, które pracują w branży ciężarowej oraz motocyklowej.” – komentuje Krzysztof Kociołek, Sales Development Manager w ZF Aftermarket.

Szkolenia teoretyczne i praktyczne dla warsztatów z całej branży

Dla pracowników warsztatów obsługujących samochody osobowe zaplanowane zostały m.in.: całodniowe warsztaty praktyczne nakierowane na diagnozę usterek oraz poprawny montaż części marek oferowanych przez ZF Aftermarket: LEMFÖRDER, SACHS oraz TRW. Doświadczenie pracowników ZF nabyte podczas pracy z najnowszymi technologiami, pozwoliło zorganizować specjalnie zaaranżowane stacje i przygotować do tego celu pojazdy. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy uczestnik będzie mógł zyskać umiejętności w zakresie diagnozy i naprawy usterek układów zawieszenia, kierowniczego, hamulcowego, systemów bezpieczeństwa oraz układów przeniesienia napędu. Nowością będzie również moduł szkoleniowy z układów wysokiego napięcia („High Voltage”), dedykowany technologii samochodów hybrydowych i elektrycznych. Będzie to bezcenne doświadczenie dla tych warsztatów, które chcą iść z duchem czasu i oferować kompleksowe usługi dla klientów dysponujących ekologicznymi, niskoemisyjnymi samochodami.

W tym roku nie zabraknie również entuzjastycznie przyjętej w ubiegłorocznej edycji szkolenia, widowiskowej prezentacji technologii COTEC. Jest to opatentowana technologia, w którą wyposażone są wszystkie klocki hamulcowe z oferty TRW. Nowością, w tym roku będzie porównanie jej z drugą oferowaną przez ZF Aftermarket technologią w klockach hamulcowych TRW – DTEC. Podczas Tech Adventure 2019, swoją premierę w tej części Europy, będą miały również klocki hamulcowe TRW Electric Blue – dedykowane dla pojazdów z napędem elektrycznym. Zapewniają one o wiele niższą emisję hałasu, przy zachowaniu takich samych właściwości i wydajności.

Warsztaty obsługujące samochody ciężarowe poznają między innymi budowę skrzyni biegów ZF Astronic 2, szczegóły zastosowanych w niej komponentów oraz zapoznają się ze sposobami jej diagnostyki, naprawy, montażu i obsługi. W trakcie spotkania odbędzie się również prezentacja skrzyni biegów TRAXON, gdzie omówiony zostanie jej rozwój technologiczny, budowa oraz elementy składowe. Zaprezentowana zostanie również diagnostyka komputerowa z wykorzystaniem ZF Testman.

Z myślą o pracownikach warsztatów obsługujących motocykle stworzony został indywidualny program szkoleń obejmujący m.in. układ hamulcowy, przeniesienia napędu, elementy układu kierowniczego. Omówione zostaną również kierunki rozwoju technologii motocyklowych, pojawi się także szkolenie z pierwszej pomocy oraz aspekty techniki jazdy.

Wszyscy uczestnicy ZF Aftermarket Tech Adventure, będą mieli także możliwość poznania uruchomionego w 2018 roku konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech oraz technologii dostarczanych przez ZF Race Engineering – specjalny departament w strukturze ZF, pracujący nad podzespołami dla motorsportu w tym: Formuły 1, Formuły E, cyklu rajdowego WRC, czy wyścigowego DTM.

Mocniejsze bicie serca i zastrzyk adrenaliny!

Tech Adventure to szkolenia znane nie tylko z najnowszej branżowej wiedzy, jaką dzielą się z uczestnikami szkoleniowcy ZF Aftermarket, ale także niezapomnianych wrażeń wprost ze świata motorsportu! W tym roku serca fanów motoryzacji zabiją mocniej, chcąc nadążyć za rytmem wybijanym przez dwunastocylindrowe silniki budzących emocje supersamochodów. Wśród przygotowanych samochodów znajdą się m.in.: McLaren, Lamborghini Aventador, Ferrari Italia – auta z najwyższej światowej półki, o niesamowitych osiągach i najnowocześniejszych technologiach, również od koncernu ZF.  Przejażdżka za kierownicą tych ponad 500-konnych bestii, osiągających prędkości rzędu 340km/h po torze to z pewnością atrakcja, która pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników. Podczas naszego spotkania na torze pojawi się również pojazd łączący wyścigowe emocje płynące z jazdy samochodem i motocyklem – KTM X-Bow. Dodatkową dawkę adrenaliny dostarczy widowiskowy pokaz driftu, czyli wprowadzenie w kontrolowany poślizg tylnej osi specjalnie przygotowanej do motorsportu ciężarówki. Na wielbicieli mocnych wrażeń czeka również tunel aerodynamiczny. Strumień powietrza o prędkości 200 km/h pozwoli spojrzeć na świat
z innej perspektywy i zapewni niesamowite wspomnienia.

Miejsce spotkania

Areną tegorocznej edycji szkoleń, które odbędą się w dniach
10-15.06.2019 r. będzie Tor Bednary, jeden z najnowocześniejszych ośrodków szkolenia techniki jazdy w Polsce. Całe wydarzenie zostanie podzielone na dwa dni wypełnione atrakcjami i cennymi szkoleniami dla każdej z grup uczestników.

Szczegółowe informacje na temat programu ZF Aftermarket Tech Adventure 2019 dostępne są na stronie www.techadventure.pl,
w prasie branżowej, oraz u dystrybutorów.

Jak wziąć udział w Tech Adventure?

Warsztaty serwisujące pojazdy osobowe mogą uzyskać zaproszenie rejestrując się do udziału w programie lojalnościowym na stronie www.zf-propoints.com i w okresie promocyjnym aktywnie rejestrować swoje zakupy zbierając punkty. Zakupów produktów z oferty ZF, można dokonywać u dowolnie wybranego przez siebie dystrybutora. Ich listę można znaleźć na stronie www.techadventure.pl. Wystarczy 1500 punktów, aby wziąć udział w Tech Adventure 2019.

Warsztaty serwisujące pojazdy ciężarowe i motocykle mogą uzyskać zaproszenie biorąc udział w promocji sprzedażowej organizowanej przez naszych dystrybutorów.

Dodaj komentarz