Home / Warsztat / Wyposażenie / Kärcher dla warsztatów samochodowych.

Kärcher dla warsztatów samochodowych.

Zanieczyszczenia w warsztacie samochodowym to stały element – szczególnie smary, oleje, rozpuszczalniki, pasty. Ważne jest aby pozostawały one pod kontrolą co pozwala na utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa. Firma Kärcher swoją historię i rozwój ściśle związała z motoryzacją. W ofercie posiada rozwiązania dedykowane do tej branży.

Myjnie części PC BIO

Myjnie części PC Bio to wyjątkowe rozwiązanie dla warsztatów samochodowych. Zasada działania urządzenia jest prosta a użytkowanie bezpieczne i skuteczne ponieważ to również oszczędność czasu. Zanieczyszczone olejami i smarami elementy, narzędzia myje się w komorze zlewu a zanieczyszczenia spływają do komory umieszczonej pod nią. W komorze znajdują się bakterie, które żywiąc się tymi zanieczyszczeniami rozkładają je na dwutlenek węgla i wodę. Należy podkreślić, że skuteczność środka czyszczącego w PC Bio nie zmniejsza się z czasem, jak ma to miejsce w przypadku myjni rozpuszczalnikowych. Jest stała podczas całego procesu czyszczenia. Myjnie te to odpowiedź na aktualne potrzeby i wymagania, którym nie są w stanie sprostać myjnie rozpuszczalnikowe. Myjnie taką możemy ustawić w dowolnym miejscu w warsztacie – opary powstałe w wyniku korzystania z myjni rozpuszczalnikowych są szkodliwe dla zdrowia i łatwopalne. Myjnie PC Bio spełniają najsurowsze standardy BHP.

Istotne jest również to, że temperatura wody w myjni jest stała – jest ona zawsze przyjemnie ciepła – inaczej niż w przypadku myjni rozpuszczalnikowych w przypadku, których temperatura stanowi zagrożenie, mianowicie zwiększa się lotność i ilość rozpuszczalnika w powietrzu. W tej sytuacji każda iskra powstała podczas pracy narzędziami, każdy niedopałek papierosa to poważne zagrożenie.

Spośród oferty firmy Kärcher warto polecić PC 100 M2 BIO. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych różnych „rozpuszczalników” czyli preparatów ropopochodnych, technologia PC BIO wykorzystuje moc natury, dzięki wykorzystaniu preparatu na bazie wody oraz naturalnych mikroorganizmów, co nie wpływa negatywnie na zdrowie użytkowników i środowisko. Neutralne ph preparatu, przyjemny zapach, niepalność, brak zagrożenia wybuchem oraz ogromna żywotność technologii to tylko niektóre z zalet PC 100 M2 BIO firmy Kärcher. Dzięki neutralnemu ph preparatu technologie można stosować przy myciu części z plastiku, metali kolorowych, stali czarnej a dzięki zawartości inhibitora korozji preparat Kärcher PC zabezpiecza przed rdzewieniem czyszczone powierzchnie. Wydajność tłoczenia tego urządzenia wynosi 900 litrów na godzinę. Maksymalna temperatura wody wynosi 40 stopni. Urządzenie posiada pojemny 80 litrowy zbiornik. Waga urządzenia to 44 kg.

Czyszczenie suchym lodem

Firma Kärcher posiada w swojej ofercie urządzenia służące czyszczeniu suchym lodem. Ze względu na swoją specyfikę znajdą one zastosowanie w warsztatach samochodowych, gdyż doskonale usuwają uporczywe, tłuste zabrudzenia olejowe etc. Ice Blaster IB 15/120 to właśnie takie urządzenie. Z powodzeniem usuwa ono  zabrudzenia typu olej, tłuszcz, kleje, silikon oraz inne, z różnego rodzaju powierzchni. Proces czyszczenia nie powoduje ścierania ani korozji czyszczonego materiału. Urządzenie nadaje się więc również do bardzo wrażliwych powierzchni. Ice Blaster jest przeznaczony do użytku w przemyśle samochodowym,  drzewnym, spożywczym, tworzyw sztucznych czy w drukarniach, jak również podczas prac renowacyjnych. Jeśli chodzi o wymogi z zakresu BHP to urządzenie to spełnia wszelkie przewidziane prawem normy w tym zakresie, ale jako że jest to urządzenie wysoce specjalistyczne należy przestrzegać wymogów i procedur przewidzianych w instrukcji obsługi. Wśród nich są zalecenia dotyczące używania rękawic ochronnych, ponieważ suchy lód ma temperaturę minus 79 stopni i dotknięcie go skutkuje ciężkim poparzeniem. Ze względu na ryzyko uduszenia się dwutlenkiem węgla wydzielanym przez urządzenie, pomieszczenie,  w którym pracujemy należy odpowiednio wentylować.  Urządzania nie można używać w strefie zagrożonej wybuchem. Urządzenie spełnia wszelkie normy przewidziane w detektywach Unii Europejskiej z zakresu bezpieczeństwa i zdrowia.

Zużycie lodu oraz ciśnienie wahają się pomiędzy 30 – 120 kg/h i 0,2 – 1,6 MPa (2 do 16 bar). Strumień granulatu suchego lodu (CO2) osiąga prędkość dźwięku. Optymalizacja przepływu powietrza sprawia, że niewielka ilość sprzężonego powietrza zapewnia bardzo dobre rezultaty czyszczenia. W momencie gdy granulki o temperaturze -79ºC uderzają w zanieczyszczoną powierzchnię, różnica temperatur oraz energia kinetyczna sprawiają, iż zabrudzenie zostaje wykruszone. Następnie  cząsteczki lodu wnikają w szczeliny, gdzie podlegają procesowi sublimacji (przechodzenie ze stanu stałego w stan gazowy) równocześnie zwiększając swoją objętość ok. 400 razy, co powoduje „wysadzenie” brudu. Metoda czyszczenia suchym lodem może być z powodzeniem wykorzystywana przy czyszczeniu taśm montażowych, maszyn, i narzędzi

Dodaj komentarz