Home / News / Nowe technologie DENSO na IAA 2019 we Frankfurcie

Nowe technologie DENSO na IAA 2019 we Frankfurcie

Podczas targów DENSO zaprezentowało nowe technologie, obejmujące urządzenia i oprogramowanie, których celem jest szybszy rozwój mobilności. Targi odbyły się we Frankfurcie, w dniach od 10 do 22 września 2019 r.

Kształtując przyszłość mobilności

Podczas targów DENSO zaprezentowało niektóre ze swoich najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii motoryzacyjnej. Są one częścią długoterminowego planu firmy mającego na celu przyspieszenie rozwoju mobilności i maksymalizację wkładu w realizację celów zrównoważonego rozwoju (SDG). Zaprezentowane technologie podkreślają niedawną ekspansję firmy w zakresie oprogramowania, które łączy się ze specjalistyczną wiedzą DENSO na temat opracowywanych urządzeń.

Hisaaki Sato, dyrektor generalny i prezes DENSO International Europe powiedział: „Przemysł motoryzacyjny rozwija się w niespotykanym tempie. Cieszymy się, że mamy tę wyjątkową okazję, by móc wprowadzać przełomowe innowacje kształtujące przyszłość mobilności”.

Wzmacnianie partnerstwa

Na stoisku wystawienniczym DENSO pojawiło się także pięć firm technologicznych, które DENSO wspiera lub z którymi prowadzi wspólne przedsięwzięcia w ramach długoterminowej wizji przyspieszania rozwoju mobilności – połączonej, zautomatyzowanej, współdzielonej i zelektryfikowanej. DENSO zainwestowało prawie 100 milionów dolarów w startupy na całym świecie, umacniając partnerstwa w branży motoryzacyjnej i poza nią. Partnerami na stoisku DENSO były firmy technologiczne MaaS Global, Ridecell, Bond Mobility, Canatu i JOLED.

Odwiedzający mogli również obejrzeć Delft Driverless Car – w pełni autonomiczny, elektryczny samochód wyścigowy stworzony przez studentów Uniwersytetu Technicznego w Delft (Holandia) we współpracy z MIT (USA). Ten bezzałogowy pojazd waży 185 kg i ma pojemność 187 litrów. W 2019 roku Delft Driverless Car zaczął brać udział w wyścigach samochodowych, m.in. występował w Formule Student we Włoszech i Niemczech, gdzie osiągnął imponujące wyniki – zajął odpowiednio 2 i 3 miejsce na podium.

www.denso-am.pl

Dodaj komentarz