Home / Nowości produktowe / Nowy system lakierów matowych od Cromax

Nowy system lakierów matowych od Cromax

Cromax® wprowadził do swojej oferty nowy system Chroma® Matt Clear, składający się z dwóch nowoopracowanych matowych lakierówbezbarwnych – CC6020 Chroma Matt System Clear i CC6010 Chroma Semi Matt System Clear. Lakiery można mieszać ze sobą, aby odtworzyć sześć poziomów zmatowienia uzyskując idealne dopasowanie do lakierów stosowanych przez producentów samochodów – od 5GU w(mat) do 65GU (półmat).

Nowe lakiery o ultraniskim poziomie połysku, można teraz naprawiać wykorzystując połączenie obu produktów. System lakierów matowych można stosować z systemami Cromax, Cromax Pro, Centari® 6000 lub z oryginalnym lakierem.

Dla niektórych lakierników uzyskanie idealnego matowego wykończenia podczas renowacji lakierniczej było bardzo czasochłonne, często wiązało się z wykonywaniem poprawek. Dzięki innowacyjnym lakierom bezbarwnym CC6020 Chroma Matt System Clear oraz CC6010 Chroma Semi Matt System Clear lakiernicy za każdym razem bezbłędnie odtworzą pełną gamę matowych i satynowych lakierów OEM.

– mówi Marcin Masikowski, Axalta Training Coordinator Refinish Systems.

Lakiery CC6020 Chroma Matt System Clear i CC6010 Chroma Semi Matt System Clear zostały opracowane na bazie nowej technologii, która wykorzystuje znacznie mniejszy rozmiar pigmentów, co zapewnia idealne dopasowanie poziomu połysku. Nowe lakiery bezbarwne są łatwe w aplikacji i są odpowiednie do każdego rodzaju naprawy. Zostały zaprojektowane tak, aby już za pierwszym razem uzyskać piękny, matowy efekt.

Lepsza przejrzystość pigmentu i efektu w nowych lakierach matowych sprawia, że powłoka jest mniej szara lub mleczna. W rezultacie lakiernicy uzyskują wysokiej jakości jednolitą warstwę bez plam, nawet przy bardzo niskim poziomie połysku. Wykończenie jest bardzo gładkie i miłe w dotyku po wyschnięciu.

– dodaje Marcin Masikowski.

Lakiernicy przekonają się również, że dzięki niezawodności nowych lakierów koszty naprawy można bardzo dokładnie oszacować. Cały proces jest o 35% szybszy, a czas suszenia jest znacznie krótszy niż w przypadku konkurencyjnych systemów, co przekłada się na oszczędność energii. Lakiery bezbarwne CC6020 Chroma Matt System Clear i CC6010 Chroma Semi Matt System Clear nie wymagają specjalnych dodatków do aplikacji na części z tworzyw sztucznych.

Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu do cyfrowego zarządzania kolorami ChromawebTM, lakiernicy są w stanie szybko uzyskać receptury matowych kolorów. Co więcej, pomiar lakieru matowego można wykonać za pomocą spektrofotometru ChromaVision Pro Mini, co jest dodatkową zaletą dla naszych klientów.

— mówi Marcin Masikowski.

Nowe matowe lakierybezbarwne – CC6020 Chroma Matt System Clear i CC6010 Chroma Semi Matt są już dostępne w sprzedaży. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cromax.pl/klar-mat.

Dodaj komentarz