STANDOX - APLIKACJA W 1 CYKLU

STANDOX  – APLIKACJA W 1 CYKLU

Standox, globalna marka renowacyjna firmy Axalta, publikuje nagrania z cyklu Standovision, poświęcone naprawom lakierniczym. W jednym z nich omówiono opracowaną przez Standox aplikację w 1 cyklu.

Czas to pieniądz, a w dzisiejszej gospodarce to bardzo trafne stwierdzenie. Dlatego też w każdym zapracowanym warsztacie lakierniczym oszczędność energii, zużycie materiałów, wydajny przepływ pracy oraz jej inteligentny podział mają kluczowe znaczenie dla optymalizacji procesów. Równie ważna jest kabina lakiernicza, w której również można pracować wydajniej.

Aplikacja w 1 cyklu pozwala lakiernikom na przeprowadzenie naprawy podczas tylko jednej wizyty w kabinie lakierniczej. Lakiernicy aplikują podkład „mokro na mokro”, a następnie lakier bazowy i bezbarwny na półtorej lub w dwóch warstwach, bezpośrednio po sobie, bez konieczności odparowania międzywarstwowego. Warsztaty lakiernicze oszczędzają nie tylko czas, ale też materiały i energię.

Standox zaprezentował One Visit Application już na targach Automechanika w 1992 roku, czyli ponad 30 lat temu. Aplikacja w 1 cyklu to technika lakiernicza, która opiera się na wydajności, oszczędności energii i materiałów – bez utraty jakości. To przełomowa technologia, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę czas zaoszczędzony w ciągu całego dnia pracy.

– mówi Marcin Masikowski, Axalta Training Coordinator Refinish Systems.

Aplikacja w 1 cyklu przynosi korzyści ekonomiczne nie tylko dla większych serwisów o dużej przepustowości. Biorąc pod uwagę niebotycznie wysokie koszty energii, metoda ta jest również odpowiednia dla mniejszych i średnich warsztatów, ponieważ każda minuta zaoszczędzona w kabinie lakierniczej obniża rachunki za energię i pozytywnie wpływa na wyniki finansowe firmy.

W nagraniach z cyklu Standovision eksperci firmy Axalta dzielą się z lakiernikami specjalistyczną wiedzą oraz wskazówkami na temat prawidłowej i efektywnej pracy z produktami Standox. W jednym z nich omówiono metodę aplikacji w 1 cyklu na przykładzie lakierów bezbarwnych. 

W nagraniu szkoleniowym, Lakiery bezbarwne Standocryl VOC Clears: Aplikacja w 1 Cyklu, ekspert firmy Axalta, Tony Mitchell, demonstrując metodę aplikacji w 1 cyklu dla większości lakierów bezbarwnych Standox, pokazuje jak otrzymać doskonały efekt już za pierwszym razem.

 

Przygotowanie

Przystępując do naprawy, pamiętajmy aby przechowywać produkty w minimalnej temperaturze 18-20°C, co zapewni idealne wykończenie. Niskie temperatury zwiekszają lepkość i powodują, że aplikacja jest trudniejsza. W pierwszej kolejności należy sprawdzić metryczki TDS, w szczególności zwrócić uwagę na sekcje dotyczące mieszania produktu. Kluczowe jest też ustawienie pistoletu; aby ustawić ciśnienie, Tony zaleca użycie manometru.

Lakierowanie

Ekspert przeprowadza renowację krok po kroku. Na początku aplikuje pierwszą cienką i zamkniętą wartwę, zapewniając sobie doskonały efekt końcowy. Aby osiagnąć cienką warstwę należy zbliżyć pistolet do elementu i aplikować w szybszym tempie. Następnie, bez czekania na odparowanie, ekspert aplikuje pełną warstwę w normalnym tempie i standardowej odległości, unikająć nakładania zbyt duzej ilości materialu przy nachodzących na siebie warstwach. Finalnie, Tony prezentuje znakomity efekt końcowy.

STANDOX  - APLIKACJA W 1 CYKLU

Wiekszość lakierów bezbarwnych Standox pozwala na wydajny proces aplikacji w 1 cyklu oraz uzyskanie doskonałego wykończenia.

Do aplikacji w 1 cyklu świetnie sprawdza się innowacyjny system Standox Xtreme, oparty na opatentowanej przez Axalta technologii Fast Cure Low Energy. System oferuje warsztatom wyjątkowo szybki proces naprawy i niskie zużycie energii. Kompleksowa oferta obejmuje ściereczki Express Prep Wipes U3000, wypełniacz VOC-Xtreme Wet-on-Wet Filler U7650, wypełniacz VOC-Xtreme Filler U7600, lakier bazowy Standoblue Basecoat oraz lakier bezbarwny Standocryl VOC-Xtreme-Plus Clear K9600.

STANDOX  - APLIKACJA W 1 CYKLU

Wszystkie produkty aplikowane w 1 cyklu oferują najwyższą jakość i wsparcie klasy premium, dzięki czemu warsztaty lakiernicze mogą mieć pewność, że uzyskają doskonałe rezultaty już za pierwszym razem. Metoda aplikacji w 1 cyklu może zapewnić warsztatom istotną przewagę konkurencyjną w czasach, gdy znajdują się one pod rosnącą presją poprawy wydajności.

– mówi Marcin Masikowski.

Więcej informacji na temat marki Standox można znaleźć na stronie:  www.standox.pl.

Nagrania szkoleniowe Standovision są dostępne na kanale YouTube marki pod adresem: www.youtube.com/standoxonline.


Możliwość komentowania została wyłączona.