Home / Narzędzia / Weź na wczasy „apteczkę” PROLINE HD 58217
Proline 58217-nasadki

Weź na wczasy „apteczkę” PROLINE HD 58217

Przenośny zestaw narzędzi warsztatowych

Trudno sobie chyba wyobrazić autoserwis bez takiego zestawu jak PROLINE HD 58217 . Kompaktowy, trwały, rozbudowany – idealny do wszelkich prac warsztatowych i… jako apteczka pierwszej mechanicznej pomocy w sytuacjach awaryjnych poza warsztatem – np. na wakacjach!

Mobilność

Codzienność przenośnego zestawu narzędzi to często krążenie między samochodami i warsztatami. Kompaktowość i waga takiego kompletu ma więc zasadnicze znaczenie. Dlatego dobry zestaw jest poręczny, lekki i możliwie płaski – tak by zajmował jak najmniej miejsca w bagażniku czy na półce. Dodatkowo jego trwała i solidna obudowa jest odporna na wstrząsy i uderzenia. Zamkniecie kufra na metalowe zatrzaski daje pewność mocnego domknięcia całości, zapewniając porządek wewnątrz kufra zarówno w czasie transportu jak i po jego otwarciu.

Proline_58217_walizka

Drużyna w komplecie

Dobry zestaw przenośny – taki jak PROLINE HD 58217 to zwykle doinwestowany zawodnik i gotowa odpowiedź na konkretną warsztatową potrzebę. Znajdziemy tu zwykle 3 rękojeści z grzechotką: ¼, 3/8 i ½ cala. Pozwala to pracować z bardzo małym skokiem w samochodowych zakamarkach i z łatwością odkręcać, czy przykręcać śruby i nakrętki.

Możliwości idealnego zestawu zwiększają liczne przedłużki, różne rodzaje nasadek i bitów. Wśród tych ostatnich możemy korzystać też z dość nietypowych wzorów takich jak groty specjalne do wkrętów typu TRI-WING, TORQ-SET, czy SPANNER. W wielu sytuacjach pozwalają one szybko zluzować lub dokręcić oporne połączenie bez uszkodzeń i niepotrzebnych nerwów. Nie musimy zastanawiać się i szukać zastępczych rozwiązań – mamy to w pakiecie. Praktycznym uzupełnieniem zestawu jest komplet dwunastu kluczy oczkowo-płaskich w najczęściej stosowanych rozmiarach. Są dokładnie zwymiarowane i wykonane z materiału odpornego na zginanie.

Jest moc

Dobry komplet – taki jak PROLINE HD 58217  wykonany z trwałego stopu stali CrV stanowi optymalną propozycję dla wszystkich potrzebujących niezawodnego, rozbudowanego zestawu narzędzi ręcznych do warsztatu samochodowego, bez którego trudno się obejść – za to łatwo go transportować i zawsze mieć „pod ręką”.

Gdy znikąd ratunku

Oczywiście wszyscy znamy prawo Murphy` iego: gdy coś ma się zepsuć w naszym aucie, to zepsuje się akurat wtedy, gdy jesteśmy  z rodziną  w Łebie, Darłówku, Władysławowie lub innym cudownym miejscu… I co wtedy? Tylko nielicznym uda się wcisnąć wóz lokalnemu warsztatowi, który przeżywa sezonowe oblężenie. Oczywiście niektórzy maja wykupione dobre OC z assistance, ale ile w Polsce może być samochodów zastępczych kombi i do tego z relingiem pod bagażnik na nasze rowery i pod kolor kapelusza żony?? 

I wtedy pojawia się on – nasz zestaw PROLINE HD 58217, przy pomocy którego mamy szansę na samodzielne naprawy ratujące urlop i budżet w sytuacji podbramkowej. Warto zabrać ze sobą taką walizkową polisę PROLINE HD 58217  – bo wiadomo, że przezorny zawsze ubezpieczony.  Szerokości!   

www.narzedzianonstop.pl

TAK NIE RÓB :_)

Najczęstsze błędy przy sezonowych naprawach z użyciem przenośnego zestawu narzędziowego :

– Niedokładność w osadzaniu bitów i nasadek w/na łbach śrub – brak współosiowości i dokładnego docisku uszkadza śrubę. Dokładne osadzenie to podstawa.

– Stosowanie młotka stalowego do pobijania klucza przy odkręcaniu – łamanie/szczerbienie kluczy. Klucz traktowany brutalnie stalowym młotkiem ulega osłabieniu – łatwiej o jego pęknięcie. Lepiej stosować przedłużenie ramienia siły/wzmocnienie momentu.

– wymieszanie elementów między różnymi zestawami – bałagan w warsztacie i dowolność w dobieraniu końcówek i bitów powoduje klinowanie się wzajemne elementów pochodzących od różnych producentów. – niecierpliwość przy pakowaniu. Zestaw typu skrzynkowego to praktyczne rozwiązanie, lecz wymaga dbałości po skończonej pracy – jeśli nasz zestaw będziemy pakować w pośpiechu i niedbale skrzynka się nie domknie, drobne elementy się pogubią, a w skrajnych przypadkach ulegną zniszczeniu. Przy otwieraniu źle spakowanego kompletu drobne elementy mogą się rozsypać i trudno je potem znaleźć.

   


Możliwość komentowania została wyłączona.