Home / Nowości / Amortyzatory KYB w sportach zimowych

Amortyzatory KYB w sportach zimowych

Podczas Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczangu, w Korei Południowej wystąpi pracownik KYB – Takeshi Suzuki, korzystający ze specjalistycznego sprzętu sportowego zaprojektowanego i wyprodukowanego przez KYB.

 

KYB jest oficjalnym sponsorem oraz dostawcą specjalistycznego sprzętu sportowego dla Japońskiej Federacji Alpejskiej „Para-Ski”, a zespół techniczny KYB Motorcycle Suspension Company zajmuje się rozwojem i wsparciem technicznym całego projektu. Specjalistyczny sprzęt narciarski wyposażony jest w krzesełko, pojedynczą nartę oraz dwie małe narty na wysięgnikach. Trzymane w obu rękach dają zawodnikowi możliwość kontrolowania równowagi. Model został przygotowany przez KYB specjalnie na Paraolimpiadę w Pjongczangu. Jest bardzo lekki, ma zwiększony zakres regulacji siły tłumienia, co umożliwia narciarzowi dostosowanie sprzętu do warunków panujących na stoku. Dzięki temu sportowiec może uzyskać większy komfort podczas zjazdu. Taki specjalistyczny sprzęt narciarski został zaprojektowany we współpracy z najlepszymi sportowcami, m. in. z Takeshi Suzuki.

Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu odbędą się w dniach 9 – 18 marca 2018. Wystartuje w nich 670 zawodników biorących udział w 80 konkurencjach medalowych, w 6 dyscyplinach sportowych. W kategorii narciarstwo alpejskie zawody odbywają się w pięciu konkurencjach: zjeździe, slalomie, slalomie gigancie, supergigancie i superkombinacji (zjazd lub supergigant + jeden przejazd slalomu). Sportowcy używają sprzętu startując na jednej narcie tzw. „Chair Ski”. Zamontowany amortyzator spełnia rolę brakujących kolan zawodnika, redukując obciążenia i drgania podczas kontaktu narty z podłożem. Można go dostosować do wybranej konkurencji regulując siłę tłumienia oraz ustawiając optymalną pozycję sprężyny.

Takeshi Suzuki ma 30 lat i pracuje w KYB Japan w dziale PR. Obie nogi stracił w wypadku drogowym, kiedy był dzieckiem. Zainspirowany oglądaniem igrzysk paraolimpijskich zaczął trenować w wieku 9 lat.  Przygotowania do tegorocznych zawodów obejmowały trening wysokogórski w Chile, dzięki któremu był w stanie jeździć na rowerze napędzanym siłą rąk przez 75 minut na wysokości 3 600 metrów. Suzuki zdobył już dwa medale paraolimpijskie: brązowy w 2010 i złoty w 2014 roku, a także kilka medali pucharu świata.

 

 

www.kyb-europe.com

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz