Home / Zarządzanie / Krajowy finał Young Car Mechanic 2019

Krajowy finał Young Car Mechanic 2019

Już w ten piątek 10 najlepszych uczniów szkół mechanicznych w Polsce zmierzy się ze sobą o tytuł najlepszego młodego mechanika 2019 roku. Finał konkursu Young Car Mechanic tym razem odbędzie się w Białymstoku w jednej z najbardziej utytułowanych placówek w naszym kraju. Trzech najlepszych będzie miało szansę zawalczyć o nagrody, który wartość wynosi aż 100 000zł

Nowe miejsce

12 kwietnia Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 w Białymstoku przemieni się w arenę zmagań młodych mechaników, którzy będą walczyć o tytuł najbardziej zdolnego adepta sztuki naprawy pojazdów w 2019 roku. Miejsce nie jest oczywiście przypadkowe. Popularny „Mechanik” to jedna z najlepszych szkół tego typu w Polsce. To w niej uczył się zeszłoroczny zwycięzca rywalizacji międzynarodowej Young Car Mechanic.

Pamiętam, że poziom przygotowanych zadań podczas finału był naprawdę wysoki. W moim odczuciu wszystkie konkurencje bardzo realnie oddały sytuacje, z którymi na co dzień można spotkać się podczas pracy w warsztacie. Wygrana w konkursie to dla mnie duże wyróżnienie, które dodatkowo napędza mnie do rozwoju swoich umiejętności jako mechanika samochodowego


mówił w 2018 roku Bartłomiej Januszewski, zwycięzca II Międzynarodowego Finału Young Car Mechanic

Eliminacje krajowe

Pierwszy etap rywalizacji zakończył się 24 lutego. Był to pisemny test, przeprowadzany na poziomie każdej zgłoszonej do konkursu szkoły. W trakcie tego etapu została wyłoniona grupa uczniów, którzy w drugim etapie walczyli o możliwość udziału w Finale Krajowym. Do niego zakwalifikowanych zostało dziesięciu najlepszych uczniów z Polski.

W pierwszej części tegorocznej edycji konkursu Young Car Mechanic wzięło udział blisko 1200 uczniów ze szkół technicznych z całej Polski. Co ważne, do przedsięwzięcia dołączyły kolejne szkoły zaangażowane w program Młode Kadry. Są to placówki z Warszawy, Bielska-Białej, Brzegu, Przemyśla i Wrocławia. Łącznie w całym konkursie zaangażowane są 23 szkoły z naszego kraju. To dobitnie pokazuje, że działania Inter Cars przynoszą pozytywne efekty, a sam konkurs jest coraz popularniejszy.
Drugi etap zakończył się 31.03.2019. Tutaj również dla uczestników zorganizowany został pisemny test o bardzo wysokim stopniu trudności. Zaraz po jego zakończeniu poznaliśmy dziesięciu finalistów, którzy zmierzą się z zadaniami praktycznymi podczas finału krajowego.

Droga do międzynarodowego finału

Warto podkreślić, że trzech najlepszych uczestników finału krajowego, będzie miało okazję reprezentować nasz kraj w III Międzynarodowym Finale konkursu Young Car Mechanic. Dla nich to ogromna szansa, albowiem oprócz chwały i prestiżu, do wygrania są również bardzo cenne nagrody.
W 2019 roku w europejskiej edycji konkursu Young Car Mechanic biorą udział uczniowie, którzy wygrali krajowe finały w swoich krajach: Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii, Bułgarii, Węgrzech, Chorwacji i Ukrainie.
Łączna pula nagród dla 3 pierwszych miejsc w Międzynarodowym Finale Young Car Mechanic 2019 wynosi aż 100 000 zł. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy Finału Międzynarodowego zostaną zaproszeni na wycieczkę do fabryki firmy Elring w Stuttgarcie i muzeów poświęconych tematyce motoryzacji.

Sponsorzy    

Konkurs co roku wspierają znane i cenione marki, którym zależy na kształtowaniu właściwych wzorców wśród młodzieży. W tym roku partnerami strategicznymi, zarówno etapu krajowego, jak i międzynarodowego finału są firmy Bosch, Elring oraz ZF Aftermarket.

Dodaj komentarz