Home / Nowości / MOVEO rozpoczyna współpracę ze szkołami zawodowymi.

MOVEO rozpoczyna współpracę ze szkołami zawodowymi.

W ostatnich miesiącach możemy zauważyć wzmożoną aktywność Organizacji Pracodawców Motoryzacji MOVEO na naszym rynku. Po działaniach adresowanych do serwisów samochodowych (obsługa odzieży roboczej i gospodarka odpadami, współpraca w zakresie leasingów i ubezpieczeń) przyszła kolej na współpracę z placówkami oświatowymi.

10 października doszło do spotkania przedstawiciela MOVEO, Witolda Rogowskiego z Dyrekcją Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach. Jest to placówka z wieloletnim doświadczeniem, prowadząca Technika oraz Zasadnicze Szkoły Zawodowe jak również Centrum Kształcenia Praktycznego. W Technikum oraz w Zasadniczej Szkole Zawodowej, szkołach o długoletniej tradycji w kształceniu najpierw mechaników pojazdów samochodowych, a później techników mechaników i techników pojazdów samochodowych, prowadzone jest kształcenie zawodowe teoretyczne w zawodach branży motoryzacyjnej. W klasach wielozawodowych, w których uczą się młodociani pracownicy, szkoły kształcą również w zawodach elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy i lakiernik.
Efektem spotkania było objęcie przez MOVEO patronatu nad placówką. Dzięki współpracy z MOVEO, CKZiU uzyska pomoc i wsparcie we współpracy z producentami oraz dystrybutorami części oraz dostęp do szkoleń prowadzonych do tej pory dla mechaników. W przyszłości zapewne powstaną kolejne płaszczyzny wymiany doświadczeń pomiędzy MOVEO a CKZiU.
„Dla Organizacji Pracodawców Motoryzacji MOVEO, współpraca ze szkołami zawodowymi to doskonałe pole do zdobywania kolejnych doświadczeń. Dla warsztatów zrzeszonych w MOVEO jest to sygnał, że interesujemy się tym, jak będzie wyglądała przyszłość ich serwisów, jakich będą mieli pracowników. Odpowiednio wyszkoleni uczniowie będą chętniej przyjmowani przez te warsztaty, co więcej będą mieli większą motywację aby po ukończeniu szkoły pozostać „w branży” i pracować w swoim zawodzie.” – uważa Witold Rogowski, Dyrektor ds. Operacyjnych MOVEO.
„Dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego współpraca z taką organizacją jak MOVEO jest szansą by nadążać za tak dynamicznym rynkiem jakim jest rynek napraw i obsługi samochodów. Producenci części oraz dystrybutorzy dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem. Jestem przekonany, że dzięki wsparciu i pomocy ze strony MOVEO uda nam się z ich wiedzy czerpać. Lepiej wykształceni uczniowie będą mieli większe szanse na zatrudnienie w profesjonalnych serwisach samochodowych. Dla właścicieli tych serwisów wyszkolona kadra to klucz do sukcesu. Bardzo cieszymy się z nawiązania tej współpracy.” Tomasz Jeziorowski, wicedyrektor ds. szkolnictwa zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach.

Dodaj komentarz