Home / Zarządzanie / Spółka DRiV Incorporated zostanie w tym roku wydzielona z Tenneco

Spółka DRiV Incorporated zostanie w tym roku wydzielona z Tenneco

Oczekuje się, że nowa spółka działająca na rynku części zamiennych i dostarczająca rozwiązania wpływające na doznania z jazdy zostanie globalnym liderem.

Spółka Tenneco ogłosiła dzisiaj, że DRiV Incorporated to nazwa przyszłej spółki publicznej działającej w obrębie rynku części zamiennych (Aftermarket and Ride Performance), która rozpocznie działalność w późniejszym okresie tego roku po rozdzieleniu Tenneco Inc.’s (NYSE: TEN) na dwie niezależne spółki. Po rozpoczęciu działalności DRiV™ będzie jednym z największych globalnych wieloliniowych i wielomarkowych dostawców obsługujących wiele marek działających na rynku części zamiennych, jednym z największych globalnych producentów oryginalnych części do układów zawieszenia układów hamulcowych stosowanych na pierwszy montaż oraz dla klientów na rynku posprzedażnym do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Centrala spółki DRiV będzie się znajdować w Chicago.

„To ważny dzień, w którym możemy ogłosić nazwę i tożsamość przyszłej spółki” mówi Brian Kesseler, jeden z dyrektorów generalnych Tenneco oraz przyszły prezes i dyrektor generalny DRiV. „DRiV będzie wyjątkową nową firmą, start-upem rozpoczynającym działalność z kapitałem powyżej 6 mld USD, zbudowaną na bazie połączonych sił Tenneco, Federal-Mogul i Öhlins, skupiającą się na innowacyjności, wydajności, rozwoju marki i obsłudze klienta. Nasza globalna skala, stabilne i szanowane marki rynku posprzedażnego oraz nasze długoterminowe partnerstwo z najlepszymi na świecie producentami oryginalnego wyposażenia zapewniają nam istotną przewagę nad konkurencją. Mamy odpowiednią pozycję strategiczną, by wykorzystać najnowsze trendy, takie jak globalna ekspansja pojazdów oraz rozwój inteligentnego zawieszenia, nowe modele mobilności oraz ewolucja jazdy autonomicznej”.

Nazwa DRiV symbolizuje to, czym nowa spółka ma nadzieję się stać – globalnego lidera na rynku posprzedażnym i na rynku oryginalnego wyposażenia, dążącego do postępu, który umożliwi użytkownikom optymalnie wykorzystać każdy pojazd, każdą jazdę, każdy wyścig i każdą podróż. Czarno-czerwono-srebrne logo nawiązuje do bogatego dziedzictwa w zakresie wysokich parametrów użytkowych. Ogólny wygląd logo daje poczucie pewności dzięki okrągłemu kształtowi nawiązującemu do tachometru, symbolizując prędkość, siłę i przekraczanie granic. Stylizowane litery, które składają się w nazwę spółki są czyste, dynamiczne i pochylone do przodu. Nazwa DRiV w projekcie logo zawiera znak specjalny – literę „i”, której można przypisać wiele znaczeń. Znak ten można odczytać jako literę „i” symbolizującą integralność, innowacyjność i „insight”, czyli dogłębne zrozumienie. Można go również odczytać jako cyfrę „1”, co sugeruje „jeden zespół”.

„Nazwa i logo DRiV wyróżniają się na tle konkurencji zarówno wśród dostawców oryginalnego wyposażenia, jak i na rynku posprzedażnym” mówi Scott Usitalo, główny dyrektor spółki ds. marketingu. „Symbolizują one ideę, że za każdym elementem znajdującym się w ruchu jest siła napędowa. Naszą misją jest pełnienie roli siły napędowej, która umożliwia ludziom przemieszczanie się – zwiększając komfort jazdy za pomocą różnych marek, produktów i technologii. DRiV to aktywna nazwa, kojarząca się z energią i ruchem oraz sygnalizująca, co zamierzamy dostarczać naszym klientom – najwyższy postęp w zakresie prowadzenia pojazdów”.

Działalność na rynku posprzedażnym – „Motorparts”

Działalność na rynku posprzedażnym firmy DRiV, która będzie znana jako „Motorparts”, będzie obejmować opracowywanie, produkcję i dystrybucję szerokiej gamy produktów na globalnym rynku części zamiennych do wszelkich pojazdów. Poprzez nabycie spółki Federal-Mogul w 2018 r. spółka zbudowała najlepszą w branży ofertę marek, która zapewnia jej pozycję jednego z największych globalnych dostawców części zamiennych dla globalnego rynku posprzedażnego. Jej stabilne i cieszące się renomą marki to między innymi Monroe®, Champion®, Öhlins®, MOOG®, Walker®, Fel-Pro®, Wagner®, Ferodo® Rancho®, Thrush®, National®, Sealed Power®, Axios®.

Działalność związana z oryginalnym wyposażeniem – Ride Performance

Działalność związana z oryginalnym wyposażeniem, znana jako „Ride Performance”, to jedna z największych firm na świecie specjalizujących się w tej dziedzinie, zajmująca się opracowywaniem rozwiązań, produkcją i dostawami oryginalnego wyposażenia dla najlepszych globalnych producentów, takiego jak amortyzatory, kolumny zawieszenia McPhersona, materiały redukujące hałas i wibracje oraz klocki hamulcowe.

Po finalizacji zakupu spółki Federal-Mogul w październiku 2018 r., na drugą połowę 2019 r. planuje się podział Tenneco na dwie niezależne spółki notowane w obrocie publicznym. Po wydzieleniu pozostała działalność Tenneco skupi się na technologii układów napędów i będzie kontynuować działalność pod nazwą Tenneco.

Dodaj komentarz