Home / Zarządzanie / Branża motoryzacyjna ma się całkiem dobrze

Branża motoryzacyjna ma się całkiem dobrze

Wrzesień to miesiąc ogólnego przebudzenia sektora przemysłowego, co przekłada się na nastroje przedsiębiorców. Widać to wyraźnie w branży motoryzacyjnej, gdzie ogólny klimat koniunktury kształtuje się na poziomie +13,7, podczas gdy w całej branży przemysłowej wskaźnik ten wynosi zaledwie +3,3 – wynika z najnowszych wrześniowych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wysoki optymizm przedsiębiorców z automotive, z niewielkimi wahaniami, utrzymuje się od początku roku. Teraz natomiast powodów do pozytywnego myślenia jest wyjątkowo dużo. W sierpniu to właśnie producenci kategorii auta i przyczepy znaleźli się w pierwszej trójce najlepiej radzących sobie branż, notując wzrost o ponad 20 proc. w skali roku[1]. Dodatkowo, już pod koniec października ruszy oficjalnie nowa fabryka Volkswagena we Wrześni, która już teraz produkuje pojedyncze pojazdy. Ten fakt na pewno podniesie optymizm przedsiębiorców.

Nowa fabryka Volkswagena to dla polskiego sektora automotive zwiększony wolumen produkcji, miejsce zatrudnienia dla 3 tys. osób, ale też szansa dla lokalnych dostawców na nowe zlecenia, bowiem praktyką niemieckiego koncernu jest angażowanie regionalnych przedsiębiorców do pracy. Dla mających współpracować z Volkswagenem będzie to spory motywacyjny kop, który jeszcze mocniej podniesie branżę, która i tak radzi sobie świetnie. O tym, że motoryzacja rośnie świadczą chociażby dane podsumowujące cały 2015 rok. Wartość produkcji części i akcesoriów motoryzacyjnych w samym 2015 roku wyniosła aż 69 mld zł, a szacunkowa wartość eksportu to prawie 40 mld zł[2].

Dobrą koniunkturę w automotive widzimy również w naszej firmie. W CRS Polska, gdzie kontrolujemy części motoryzacyjne, w pierwszym półroczu tego roku, wypracowaliśmy o 15 proc. roboczogodzin (godzin pracy przepracowanych przez kontrolerów czuwających nad jakością części samochodowych naszych klientów) więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wierzymy, że do końca tego roku ten trend się utrzyma.

Wskaźnik ogólnej oceny koniunktury w automotive od początku roku wynosił średnio: +15,1.

***

Grupa CRS specjalizuje się w szerokim zakresie usług związanych z kontrolą jakości. Powstała w 1980 roku w Bochum w Niemczech. Zdobyte uznanie producentów Automotive pozwoliło na rozwój firmy w Europie –  aktualnie przedstawicielstwa spółki znajdują się w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

CRS Polska swoją działalność rozpoczęła w 2000 roku w fabryce General Motors Manufacturing Poland. Obecnie jest jedną z największych firm oferujących usługi kontroli jakości dla przedstawicieli branży Automotive w Polsce i jedyną która wykonuje prace kontroli jakości na wszystkich zakładach OEM w Polsce. Zespół ponad 1200 doświadczonych pracowników dba codziennie o jakość produkcji dostawców i poddostawców motoryzacyjnych oraz producentów motoryzacyjnych. Wśród stałych partnerów firmy znajdują się m.in. General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach, Fiat Auto Poland w Tychach, Volkswagen Poznań, Delphi Automotive System Poland, TRW Polska oraz Lear Corporation. CRS Polska posiada rozwiniętą sieć 33 stacjonarnych oddziałów w całej Polsce. Główna siedziba spółki znajduje się w Gliwicach.

Kilkudziesięcioletnie doświadczenie zdobyte w całej Europie w połączeniu z profesjonalnym zespołem oraz dobrą organizacją pracy pozwala CRS zapewniać kompleksową obsługę wymagających klientów na najwyższym poziomie.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest pod adresem: http://www.crspolska.com/.

[1] Dane Głównego Urzędu Statystycznego

[2] Dane opublikowane w raporcie Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych

Dodaj komentarz