Home / Nowości / Więcej światła, lepsza widoczność i bezpieczeństwo

Więcej światła, lepsza widoczność i bezpieczeństwo

W tym roku mija 10 lat od wprowadzenia na rynek żarówek o podwyższonych parametrach świetlnych OSRAM Night Breaker. Dzięki temu, że dostarczają one więcej światła, poprawia się bezpieczeństwo kierowców.

Od momentu wprowadzenia w 2007 r. rodzina produktów Night Breaker była przedmiotem ciągłego rozwoju. Obecnie to najbardziej innowacyjny produkt marki OSRAM na rynku tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych, dostępny dla każdego.

Obecne portfolio żarówek halogenowych Night Breaker obejmuje dwie serie produktów – Unlimited oraz Laser. Pierwsza to żarówki dostarczające do 110% więcej światła na drodze niż produkty standardowe, z kolei najnowsza, wprowadzona w zeszłym roku, wersja Laser emituje do 130% więcej światła niż klasyczne żarówki. Podwyższenie tych parametrów udało się uzyskać m.in. za pomocą laserowej ablacji. Ta unikatowa technologia polega na bardzo precyzyjnym usunięciu laserem niebieskiego filtra z pewnej części bańki – na wysokości skrętki. Dzięki temu osiągnięto idealne parametry filtra bańki i jeszcze więcej światła, a co za tym idzie lepszą widoczność, pomagającą kierowcy wcześniej zauważyć przeszkodę i zareagować na zagrożenie.

Obie wersje żarówek Night Breaker zapewniają też dłuższy zasięg reflektora, w przypadku H7 nawet o 40 m oraz aż do 20% bielsze światło, co znacznie poprawia widoczność i pozwala na szybszą reakcję w przypadku konieczności wykonania niespodziewanego manewru, np. ominięcia jakiejś przeszkody.

Wraz z wprowadzeniem linii Night Breaker Unlimited w 2013 r. na rynku pojawiły się także lampy ksenonowe Xenarc Night Breaker. Podobnie jak żarówki halogenowe, także lampy wyładowcze mają większy zasięg (nawet o 20 m) i generują więcej światła (do 70%) w kluczowych punktach na drodze. Specjalna konstrukcja jarznika pozwoliła na uzyskanie temperatury barwowej 4350 K.

Wszystkie produkty Night Breaker dostępne są w intensywnie czerwonych opakowaniach, charakterystycznych dla wszystkich produktów OSRAM o podwyższonych parametrach świetlnych.

Dodaj komentarz