Home / News / Znamy najlepszych mechaników w Polsce, za nami Finały XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.
XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Znamy najlepszych mechaników w Polsce, za nami Finały XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

W trzecim i jednocześnie ostatnim dniu Mistrzostw Mechaników rywalizacja toczyła się w trzech różnych kategoriach: Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik Motocyklowy oraz Młody Detailer. Zarówno uczestnicy, jak i ich opiekunowie czerpali ogromną radość z udziału w tak prestiżowym wydarzeniu. XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników nie tylko dostarczyły emocji, ale także były doskonałą okazją do zdobycia nowych umiejętności i poszerzenia wiedzy zawodowej.

W ostatnim dniu zmagań nie mogło zabraknąć udziału wybitnych sportowców Kajetana Kajetanowicza i Mateusza Cierniaka, którzy współpracują z ORLEN OIL – Partnerem Strategicznym Mistrzostw Mechaników. Kajetan Kajetanowicz, dwukrotny Rajdowy Wicemistrz Świata WRC 2 i WRC 3, Rajdowy Mistrz Świata WRC2 Challenger, przygotował dla kategorii Mechanik Zawodowy specjalną konkurencję zręcznościową. Polegała ona na zapalaniu jak największej liczby lampek refleksyjnych w odpowiednim czasie na specjalnym urządzeniu, na którym sam na co dzień trenuje przed zawodami. Natomiast Mateusz Cierniak, dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów na żużlu, wraz ze swoim zespołem przygotował praktyczną konkurencję dla kategorii Młody Mechanik Motocyklowy. Zawodnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie wymienić koło tylnego motocykla, dostosować zębatkę oraz ustawić naciąg, aby pojazd był gotowy do jazdy. Dla najlepszego zespołu, który wykazał się szczególnymi zdolnościami Mateusz Cierniak wręczył specjalną nagrodę w postaci zestawu odzieży sportowej ze swojej kolekcji.

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

– W tegorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników mieliśmy, aż dziewięć kategorii, to o dwie więcej niż w ubiegłym roku. Liczba uczestników w półfinałach sięgnęła imponującej liczby około 12 500 osób, co przerosło nasze oczekiwania. Zaangażowanie wszystkich partnerów jest nieocenione, a energia i entuzjazm panujące na wydarzeniu są niesamowite. Nie zamierzamy się zatrzymywać, mamy aspirację na więcej i dążymy do podnoszenia poprzeczki dla naszej branży.

– powiedział Adrian Dekowski organizator i pomysłodawca Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.
XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Zwycięzca nagrody specjalnej od Mateusza Cierniaka

Kamil Kozak i Krystian Wnuk

Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach

Zwycięzcy w kategorii Zawodowy Mechanik

  1. Daniel Koć, Jabłonna Lacka
  2. Konrad Ryngwelski, Rychnowy
  3. Michał Szukała, Bytom

Zwycięzcy w kategorii Młody Mechanik Motocyklowy

  1. Antoni Stefański i Wiktor Kowalczyk

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli

  • Rafał Jaźwiński i Jakub Skutnik

Zespół Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku

  • Jakub Olkowski i Krystian Trocki

Zespół Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku

Zwycięzcy w kategorii Młody Detailer

  1. Adrian Mierzwiński i Krzysztof Olszyński

Zespół Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku

  • Norbert Lisiecki i Jakub Skrzypek

Zespół Szkół Samochodowych im. Gen. Józefa Bema w Toruniu

  • Adrian Marut i Fabian Weber

Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu


Możliwość komentowania została wyłączona.