Home / News / BREMBO WYRÓŻNIONE PRZEZ CDP ZA ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
BREMBO lider w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości układów hamulcowych

BREMBO WYRÓŻNIONE PRZEZ CDP ZA ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

W 2023 r. Brembo nadal było jedną z wiodących firm zajmujących się kwestiami zmian klimatycznych i ochrony zasobów wodnych

Firma Brembo została uznana przez CDP za światowego lidera w działaniach na rzecz zapobiegania zmianom klimatycznym i ochrony zasobów wodnych, uzyskując w obu kategoriach ocenę „A-”.

CDP (dawniej Carbon Disclosure Project) to globalna organizacja non-profit, która prowadzi globalny system gromadzenia danych dotyczących ochrony środowiskowa dla firm, miast, stanów i regionów. Coroczna analiza CDP jest powszechnie uznawana za złoty standard korporacyjny w zakresie transparentności działań ekologicznych podejmowanych przez firmy. W 2023 r. CDP podniosła poprzeczkę w swoich analizach, przyznając punktację od najniższej „D” do najwyższej „A” ponad 21.000 firmom w oparciu o informacje zgłoszone w kwestionariuszach dotyczących zmian klimatycznych, wylesiania i zasobów wodnych.


O firmie Brembo SpA

Brembo jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości układów hamulcowych i
komponentów dla producentów najlepszych samochodów, motocykli i pojazdów użytkowych. Założona we Włoszech w 1961 r., firma Brembo dostarcza innowacyjne rozwiązania dla producentów OEM i na rynek aftermarket. Brembo bierze udział również w najważniejszych zawodach motoryzacyjnych na całym świecie i zdobyło ponad 600 tytułów mistrzowskich.

Kierując się swoją strategiczną wizją – „Turning Energy into Inspiration” – Brembo zamierza kształtować
przyszłość mobilności poprzez najnowocześniejsze, cyfrowe i zrównoważone rozwiązania. Brembo zatrudnia ponad 15.000 osób w 15 krajach, w 32 zakładach produkcyjnych i biznesowych oraz w 9
centrach badawczo-rozwojowych, a w 2022 r. osiągnęło obrót w wysokości 3.629 milionów euro. Firma jest zaufanym dostawcą rozwiązań dla każdego, kto oczekuje jak najlepszych wrażeń z jazdy.


Możliwość komentowania została wyłączona.