Home / Slider / Co musisz wiedzieć kupując samochody poleasingowe

Co musisz wiedzieć kupując samochody poleasingowe

Samochody poleasingowe cieszą się dużą popularnością wśród dzisiejszych konsumentów. Wielu właścicieli pojazdów decyduje się na zakup właśnie takiego rodzaju samochodu, gdyż opcja ta jest niezwykle korzystna. O jakich korzyściach mowa i czego można się spodziewać po użytkowaniu auta poleasingowego? O tym wszystkim można przeczytać poniżej.

Czym wyróżniają się takie samochody poleasingowe? Jakie są ich właściwości, a także warunki zakupu? Na czym polega licytacja takiego samochodu w internecie? W poniższym artykule można znaleźć wyczerpujące informacje na temat samochodów poleasingowych.

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Warto rozpocząć od wyjaśnienia czym właściwie są samochody poleasingowe. Wiele firm i przedsiębiorców decyduje się na zakup samochodów poprzez wzięcie go w leasing. Jest to bardzo korzystna forma zakupu auta. Przede wszystkim rozwiązanie to jest o wiele tańsze od kredytu, a dodatkowo nie ma w tym przypadku konieczności wykupu auta po zakończeniu okresu leasingu. Stąd też na rynek samochodowy trafia wiele aut poleasingowych, które użytkowane były przez okres zaledwie kilku lat przez firmy. Dość często takie samochody były użytkowane jedynie w celach służbowych. A to wpływa na ich doskonały stan techniczny. W zależności od długości okresu leasingu, a także stanu wyjściowego auta można spodziewać się określonych właściwości. Na koniec warto dodać, że auta poleasingowe pochodzić mogą z dwóch źródeł. Jednym jest sam właściciel, który decyduje się nie wykupywać auta, a tym samym musi go odsprzedać. Drugi wariant to auto pochodzące z windykacji. W obu przypadkach można trafić na naprawdę korzystną ofertę.

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Wśród oferowanych na rynku motoryzacyjnym aut poleasingowych znaleźć można przeróżne modele i marki. Przede wszystkim należy wspomnieć, że nie tylko auta osobowe brane są w leasing. Dotyczy to również aut dostawczych, ciężarowych i innych. Ciekawe wiele modeli samochodów poleasingowych można znaleźć na stronie https://cararena.pl/ – w ofercie firmy, która aukcjami oraz sprzedażą takich aut zajmuje się profesjonalnie. Tak naprawdę znajdują się tam praktycznie wszystkie marki samochodów. Do wyboru jest wiele modeli Skody, Opla, Audi, czy też Forda. Oczywiście to tylko kilka przykładów, gdyż oferta jest znacznie szersza. Firma oferuje dostęp do dużej ilości samochodów wyróżniających się doskonałym stanem technicznym, dlatego oferta jest bardzo korzystna.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Licytowanie samochodów w internecie to aktualnie jedna z najpopularniejszych form zakupu. Aukcje pozwalają bowiem klientom cieszyć się wieloma korzyściami, a także wygodą i komfortem. Korzystając z aukcji samochodowych na sprawdzonych stronach można mieć pewność, że nie ryzykuje się niczego. Taka forma zakupu samochodu jest objęta ochroną praw konsumenta i gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. Każda aukcja przebiega tak samo, a mianowicie rozpoczyna się od ustalenia przez sprzedającego kwoty początkowe. Następnie uczestnicy aukcji licytują się między sobą, a polega to na oferowaniu coraz to wyższych stawek za pojazd. W momencie, gdy upłynie ustalony przez sprzedającego czas lub gdy nikt nie oferuje wyższej ceny auto, zostaje sprzedane. Kupującym jest osoba, która zaproponowała najwyższą stawkę. Kupując w ten sposób auto, można zyskać nie tylko sprawny i porządny pojazd, ale także i wiele oszczędności.

Dodaj komentarz