Home / Nowości / KYB PRZEDŁUŻA UMOWĘ SPONSORSKĄ Z ZESPOŁEM FIA WORLD RALLYCROSS
2018 FIA World Rallycross Championship // 2018 Livery // Credit: EKS/Jaanus Ree

KYB PRZEDŁUŻA UMOWĘ SPONSORSKĄ Z ZESPOŁEM FIA WORLD RALLYCROSS

KYB Corporation przedłużyło umowę sponsorską z zespołem FIA World Rallycross Championship EKS.

 

Audi S1 EKS RX Quattro wykorzystuje produkowany przez KYB elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego (EPS), który jest wysoce pożądany w sportach motorowych. Logo KYB widoczne jest zarówno na samochodzie wyścigowym EKS, jak i na ciężarówce serwisowej.

 

W skład zespołu EKS wchodzi dwóch kierowców – właściciel Szwed Mattias Ekström i Norweg Andreas Bakkerud.

 

Szwedzki kierowca Mattias Ekström zdobył mistrzostwo w 2016 roku, a sezon 2017 zakończył na drugim miejscu. Dwukrotny mistrz DTM dorastał, uczestnicząc w rallycross i wiele lat swojej młodości poświęcił wyścigom RX. Obecnie ma 39 lat i ponad 20 lat doświadczenia jako kierowca rajdowy.

 

Andreas Bakkerud ma 26 lat, po 8 latach rywalizacji w kartingu jako piętnastolatek postanowił spróbować sił w rallycros, gdzie zaczął odnosić sukcesy. Jest jedynym kierowcą World RX, który zdobył maksymalną ilość punktów na wszystkich etapach podczas weekendowych zawodów w 2016 roku w Norwegii – wygrał wszystkie cztery rundy kwalifikacji, półfinał i finał. W 2017 roku finiszował na 6 pozycji jako kierowca Forda Focusa RS.

 

EKS bierze udział w rywalizacji WRX od 2014 roku. W sezonie 2016 wygrał Mistrzostwa Drużynowe, budząc tym samym oczekiwania dotyczące przyszłych perspektyw zespołu. W 2017 roku uplasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej.

2018 FIA World Rallycross Championship // 2018 Livery // Credit: EKS/Jaanus Ree

Od 2015 roku KYB dostarcza zespołowi systemy EPS oraz zapewnia wsparcie techniczne.

Rallycross składa się z 12 dwudniowych zawodów sportowych rozgrywanych na całym świecie, które stanowią mieszankę wyścigów rajdowych i torowych. Kierowcy mają do dyspozycji samochody RX Supercars o mocy ponad 600 KM i przyśpieszaniu od 0-100km/h w czasie krótszym niż dwie sekundy. W 2014 r. WRX śledziło około 11,4 miliona widzów w całej Europie, mogąc oglądać bezpośrednie transmisje wszystkich 12 rund.

 

www.kyb-europe.com

 

Dodaj komentarz