Home / Części / Nissens wprowadza do oferty elektryczne pompy wody

Nissens wprowadza do oferty elektryczne pompy wody

Nissens – duński producent części układów chłodzenia silnika, klimatyzacji samochodowej, turbosprężarek oraz zaworów EGR, wprowadził w lipcu br. do swojej oferty kolejną nową linię produktową – elektryczne pompy płynu chłodzącego. Nowa kategoria produktów obejmuje na chwilę obecną 35 najbardziej popularnych referencji na rynku europejskim.

Wprowadzenie elektrycznych pomp wody do oferty Nissens jest zgodne z założoną wcześniej, ambitną strategią rozwoju linii produktowych Nissens, w której to firma pozycjonuje się jako najbardziej rozwinięty dostawca wysokiej jakości części samochodowych z zakresu termiki oraz układów wydajności i emisji.

Elektryczne pompy wody to naturalny krok rozwojowy dla firmy Nissens. Mamy obecnie jedną z najbardziej rozbudowanych ofert na rynku w zakresie chłodzenia silnika i udowodniliśmy, że mamy doświadczenie i wiedzę do opracowywania wysokiej jakości produktów technicznych. Nacisk został położony na jakość, bezpieczeństwo oraz rozwiązania, które odciążają mechanika. Jesteśmy dumni, że możemy przedstawić grupę produktów, która reprezentuje te wartości.

– wyjaśnia wiceprezes Nissens Automotive, Klavs T. Pedersen

Jakość i bezpieczeństwo w napędzie pompy


Jak wspomniał Klavs T. Pedersen, bezpieczeństwo i jakość są kluczowym obszarem dla Nissens przy wprowadzaniu nowej linii produktowej.

Zaimplementowaliśmy funkcję bezpieczeństwa we wszystkich naszych pompach wody, która zapewnia, że pompa nie przegrzeje się, jeśli wirnik będzie blokowany. Jeżeli tak się stanie, nasze produkty przejdą w stan pracy na niskim ciśnieniu i ograniczą natężenie prądu. Jest to wyjątkowa funkcja, którą z dumą prezentujemy, daje ona wyraźną korzyść właścicielom pojazdów. Jak zawsze w przypadku naszych produktów, wszystkie części wykonane są m.in. z najwyższej jakości tworzyw sztucznych. Wydajność, złącza oraz wszystkie izolatory drgań i wsporniki są porównywalne z OE tak, aby zapewnić łatwy i szybki montaż.

Wsporniki i śruby w opakowaniach dla oszczędności czasu

W szczególności proces montażu był brany pod uwagę jako kluczowy czynnik przy opracowywaniu pomp wody. Firma wdrożyła standard ‘First Fit’ w ofercie elektrycznych pomp wody, który ma na celu skrócenie czasu instalacji.

Standard ‘First Fit’ to jedna z największych wartości dodanych dla mechaników pracujących z naszymi produktami. Podczas wymiany pompy wody sama pompa rzadko jest głównym kosztem – jest nim czas, spędzony na jej wymianie. Dlatego w Nissens skupiono się na łatwości i szybkości montażu. Aby to osiągnąć, śruby są dołączane do opakowania z produktem (jeżeli jest to wymagane). Ponadto, niezbędne wsporniki są dodane do produktów, które tego wymagają. Wsporniki są niezbędne podczas instalacji wybranych pomp, a jeśli nie są dołączone do produktu, wtedy mechanicy będą musieli poświęcić dodatkowy czas i koszt na pozyskiwanie ich z innych źródeł.

podsumowuje Klavs T. Pedersen

FAKTY O PRODUKCIE

Gama elektrycznych pomp wody Nissens obejmuje 35 referencji, które pokrywają większość europejskiego parku pojazdów. Pompy wody Nissens są częścią koncepcji ‘First Fit’ Nissens, co oznacza, że ​​są dostarczane ze śrubami i wspornikami, w celu łatwego i szybkiego montażu. Wszystkie pompy wody Nissens charakteryzują się jakością porównywaną do OE.

Na elektryczne pompy cieczy Nissens udziela 2-letniej gwarancji.

Elektryczne pompy wody Nissens widoczne są już w katalogu TecDoc oraz katalogu online Nissens pod adresem: https://catalogue.nissens.com/FrontPage

Dodaj komentarz